Що ж таке Active Directory?

Мітки: QA Tools

Користувачі ПК, самі ПК, та й будь-який фізичні ресурси, вимагають суворої ієрархії. Тому, першочергове завдання будь-якого системного адміністратора – це правильна ієрархічна організація мережі всередині компанії. Саме для цих цілей, застосовується технологія компанії Майкрософт Active Directory. Сервер Active Directory працює на базі ОС сімейства Windows.

Структуру даних Active Directory, складають такі поняття, як домен та ліс. Користувачі, комп’ютери і інші фізичні мережеві пристрої об’єднуються в домен. Домен – це найменша логічна група Active Directory. Домени групуються в дерево доменів, а самі дерева об’єднуються в ліс. В одному лісі може бути кілька десятків доменів. Ліс – забезпечує структурованість доменів, для забезпечення незалежності даних і поділу сервісів. Поділ логіки і фізичної складової мережі, дозволяють мінімізувати витрати на адміністрування мережі і підвищити керованість мережею.

Active Directory, дозволяє об’єднувати в собі різні джерела даних. Тому,
За доступ та обробку інформації до бази даних, відповідає сховище Active Directory.

Структура Active Directory складається з чотирьох частин:

  • Ліси, домени і організаційні одиниці (OU) є основними компонентами Active Directory. Ліси містять дерева доменів і самі домени.
  • DNS сервер зберігає зону для домену Active Directory. Active Directory не працюватиме без DNS сервера.
  • Схема визначає об’єкти, які використовуються для створення об’єктів з каталогів Active Directory.
  • Сховище даних – відповідає за збереження і вилучення даних на кожному з контролерів домену Active Directory.


Детальніше про функціональне призначення Active Directory та підготовку тестового середовища ми розглянемо із чарівною Яно Мунтяновою на Вебінарі: Windows Active Directory.

Курси та події

Публікації

Відео