Яким чином Firebase корисний у Тестуванні ПЗ?

До запуску продукту Firebase дозволить побачити можливі збої роботи додатку, провівши тестування на різних девайсах та між платформами. А після бачити і оцінити взаємодії з користувачами.

Рекомендуємо звернути особливу увагу на інструменти: Firebase TestLabs, Analytics, Crashlytics, performance SDK, and events.

Firebase Test Lab — це хмарний сервіс для багатоплатформенного тестування, який дозволяє протестувати додаток на широкому спектрі пристроїв та конфігурацій пристроїв та бачити одразу результати, зокрема, включаючи журнали, відео та скріншоти на консолі Firebase.

TestLabs можна легко інтегрувати з Android Studio, командним рядком gcloud. TestLabs гарний інструмент для QA, оскільки може запускати тести на будь-яких пристроях, встановлених та працюючих у центрі обробки даних Google і відстежувати проблеми, які виникають на цих пристроях та конфігураціях.

Firebase Analytics — дозволяє коли додаток інтегровано з firebase перевірити більшість версій пристроїв та ОС, які використовуються клієнтами, та отримати ці пристрої та версії ОС для тестування у хмарі, що допоможе забезпечити якість ПЗ.

+ Плюс з Firebase Analytics перевіряйте, у який момент клієнт залишив Вашу програму, або які функції клієнти не використовують узагалі. Проаналізуйте, які поліпшення можна зробити.

Firebase Crashlytics — це reporter аварій у режимі реального часу, який допомагає відстежувати, визначати пріоритети та виправляти проблеми зі стабільністю для покращення якості додатків. Crashlytics економить час на усунення несправностей, групуючи збої та виділяючи обставини, що їх призводять. Так можуть трапитись збої, які не відтворюються або відтворюються тільки на конкретних пристроях, саме тут Crashlytics відіграє головну роль.

Firebase Performance Monitoring — використовується для збору даних про продуктивність додатку, ці дані можна переглядати та аналізувати через консоль Firebase для iOS, Android та веб-сайтів. Вони надають можливість зрозуміти, яким чином покращити ефективність додатку.

З Crashlytics ми можемо перевірити збої в режимі реального часу, які сталися у кінцевого клієнта, просто перейшовши до консолі та завантаживши файл журнал логів користувачів, який повідомить, де саме сталася аварія.

Більш детальніше про Firebase та інші сервіси за посиланням документації https://firebase.google.com/docs/guides

Курси та події

Публікації

Відео