Знайомтесь, Postman - must have для QA

А що таке Postman і для чого він потрібен? — стандартне запитання початківця тестувальника. Postman — це потужний інструмент тестування API.

Зі слів творців Postman:

Postman is the swiss army knife of API tools, allowing you to design, build, test, document and monitor your services, all in one place.*

ПЕРЕКЛАД: Postman це свого роду швейцарський ніж, який дозволяє створювати і виконувати запити, документувати й моніторити Ваші сервіси в одному місці.

Дійсно… мабуть немає такого запиту, який не можна зробити через нього. Інструмент Postman створений не тільки для розробників. Сьогодні Postman необхідний у роботі багатьох тестерів також. Разом у команді вони створюють надзвичайні продукти, використовуючи приголомшливі API, які значно покращують продуктивність розробки продуктів, здатних «чарівним способом» взаємодіяти з користувачами та іншими додатками.

Postman використовується більш ніж мільйоном розробників по всьому світу, і це число постійно зростає. І ми теж закликаємо ним користуватися.

Для переходу натисни тут

Нинішня версія Postman наповнена безліччю корисних функціональностей доступних безкоштовно, і в налаштуваннях гнучка. Позитивною перевагою Postman, на відміну від JMeter чи Fiddler є те, що навіть його крута просунута функція тестування автоматичних відповідей — не вимагає особливих знань. Отже, Postman ДУЖЕ простий інтуїтивно зрозумілий інструмент, але в той же час могутній інструмент.

Крім того, Postman постійно удосконалюється, щоб надавати розробникам та тестувальникам найбільш оптимальні рішення для розробки і тестування API.

Інсталяція Postman

Встановити Postman можна кількома способами. Завантажити десктопну програму з офіційного сайту www.getpostman.com на Windows/Linux/Mac OC — залежності чим користуєтеся. Завантажити безкоштовний додаток розширення Postman — Chrome Web Store або App Store.

Розглянемо кілька best features Postman

Надсилання запитів

Якщо встановлювати Postman вперше, команда розробки надає колекцію “Postman Echo”. Це набір збережених запитів (і відповідей), організованих логічно. Postman Echo передбачена для легкого старту тестування API із заздалегідь налаштованими запитами, від яких вільно можна відштовхуватися.

Для виконання елементарних запитів достатньо:

  1. вибрати тип запиту
  2. вбити запит у відповідне поле …
  3. … або заповнити параметри через форму
  4. натиснути кнопку “Send”

Якщо відкрити цей набір, перейти в “Методи запитів” і потім в “Запити GET”, всі збережені дані відобразяться в центральній частині вікна Postman. Тепер натиснути “Відправити”.

img response in Postman

Запити POST трохи складніші, але все одно зрозумілі і логічні:

Цього разу показано приклад з власним запитом. Натисни на плюсик, щоб відкрити нову вкладку, зміни тип запиту з GET на POST, і використовуй https://jsonplaceholder.typicode.com/posts як URL запиту. Це безкоштовний REST-сервіс, який можна використовувати для фальшивих даних. Він дуже хороший для навчання, імітації роботи сервера, поширення прикладів коду тощо.

Тепер потрібен POST -запит. Натисни на “Body” під URL запитом, зміни тип на “raw” і “Text” на “JSON”. Тепер встав цей запит в редактор:

{ "title": "My first POST request", "body": "Content of my first POST request!", "userId": 789 }

Натисни на відправку. Ти маєш отримати відповідь з твоїм текстом, як підтвердження успішності запиту.

Збережи запит для майбутнього використання. Просто натисни на “Зберегти” праворуч від URL запиту. Відкриється діалогове вікно збереження, де ти можеш дати своїм запитам ім’я і створити нову колекцію для цього запиту і інших, що належать до цієї навчальної статті.

Postman option save POST request

Тести Postman

Ще одна фіча Postman — це можливість автоматизації тестових запитів. Один раз створюєш тест для запиту, і кожен раз, коли приходить відповідь, Postman автоматично тестує їх згідно з твоїми тест-кейсами. Додай новий кастомний запит, щоб отримати POST від https://jsonplaceholder.typicode.com/posts з ID = 6, і відкрий вкладку “Tests”.

У правій частині вікна Postman знаходиться список фрагментів. Він допомагає створити перший, другий і всі наступні тести, тому що цей код підходить для чого завгодно. Його потрібно тільки інколи трохи модифікувати залежно від потреб.

У нашому першому тесті ми перевіримо, чи повертає відповідь на наш запит HTTP-статус “200”, якщо ID користувача 1, а post id – 6, і містить тіло відповіді текст:

tests["Status code is 200"] = responseCode.code === 200; var jsonData = JSON.parse(responseBody); tests["User ID is 1"] = jsonData.userId === 1; tests["Post ID is 6"] = jsonData.id === 6; tests["Body matches string"] = responseBody.has("dolorem eum magni eos aperiam quia");

Тепер просто натисни “Надіслати”. Після того, як відповідь отримана, ти можеш натиснути на вкладку “Тести” і перевірити, чи пройдені вони.

Posman request HTTP status 200

Останнє, що хотілося б показати — це оточення, якщо є кілька оточень для застосунку або сайту. Наприклад, оточення розробки, тестування, приймання тощо. В Postman не потрібно створювати запити окремо для кожного оточення. Підтримувати таку купу запитів було б дуже важко, і гарантовано, що в результаті полізли б помилки і розбіжності. Postman дозволяє вам створювати оточення зі змінними, які можна використовувати при створенні запитів і тестів. Ось приклад.

У нас три оточення: розробка, тестування і приймальне тестування. Ми хочемо протестувати запит на всіх цих середовищах. Ми створюємо його з URL, прописаним ось так:

{{Url}} / posts / 6

Потім ми створюємо три оточення і додаємо для кожного з них змінну з потрібним URL:

Add Postman Environment

Тепер тобі всього лише потрібно вибрати потрібне оточення в випадаючому списку в правій частині вікна, і Postman додасть твою змінну в потрібне місце при відправці запиту. Тепер не потрібно хвилюватися і змінювати окремо для кожного оточення, особливо для POST-запитів.

Створений запит можна зберегти для повторних використань в майбутньому. Збережені запити можна об’єднувати в колекції і під-колекції – ця можливість дозволяє не тільки структурувати зберігання запитів, але і запускати запити з однієї колекції ланцюжком, один-за-одним за допомогою Collection Runner.

Підсумок:

Ця стаття — всього лише введення, в якому коротко показано, як просто і весело працювати з Postman тестуючи API.

Postman зарекомендував себе відмінним засобом підмоги в повсякденній рутині API-тестування. Він позбавляє від великої кількості текстових файлів зі збереженими запитами, від нудних і непоказних консольних запитів.

Хочеш автоматизуватись? Знайомся з Postman на Практичному курсі: Automation RESTful API testing with Postman

facebook-podii_1920x1080_piks_7.300x0.png.pagespeed.ce.TrHJ1Sywuf.png

Джерело: https://michaldymek.me/postman-devoted-friend-api-testing/

Курси та події

Публікації

Відео