Android Studio: переваги та особливості

Android Studio – інтегроване середовище розробки виробництва Google, за допомогою якого розробникам стають доступні інструменти для створення програм на платформі Android OS. Android Studio можна встановити на Windows, Mac та Linux. Android Studio створене з урахуванням IntelliJ IDEA.

Studio містить інструменти для розробки рішень для смартфонів і планшетів, а також нові технологічні рішення для Android TV, Android Wear, Android Auto, Glass і додаткові контекстуальні модулі.

Середовище Android Studio призначене як для невеликих команд розробників мобільних додатків (навіть однієї людини), так і для великих міжнародних організацій з GIT або іншими подібними системами управління версіями. Досвідчені розробники зможуть вибрати інструменти, які найбільше підходять для масштабних проектів. Рішення для Android розробляються в Android Studio за допомогою Java або C++.

В основі робочого процесу Android Studio закладено концепт безперервної інтеграції, що дозволяє відразу виявляти наявні проблеми.

Тривала перевірка коду забезпечує можливість ефективного зворотного зв'язку з розробниками. Така опція дозволяє швидше опублікувати версію мобільного додатка в Google Play App Store. Для цього є також підтримка інструментів LINT, Pro-Guard і App Signing.

За допомогою засобів оцінки продуктивності визначається стан файлу з пакетом прикладних програм. Візуалізація графіки дає змогу дізнатися, чи програма відповідає орієнтиру Google в 16 мілісекунд.

За допомогою інструмента для візуалізації пам'яті розробник дізнається, коли його додаток буде використовувати занадто багато оперативної пам'яті і коли відбудеться складання сміття.

Інструменти для аналізу батареї показують, яке навантаження лягає на пристрій.

Android Studio сумісна з платформою Google App Engine для швидкої інтеграції у хмари нових API та функцій. У розробці є різні API, такі як Google Play, Android Pay і Health.

Є підтримка всіх платформ Android, починаючи з Android 1.6.

Особливості Android Studio

Нові функції відображаються з кожною новою версією Android Studio. На даний момент доступні такі функції:

 • Розширений редактор макетів: WYSIWYG, здатність працювати з UI компонентами за допомогою Drag-and-Drop, функція попереднього перегляду макета на декількох конфігураціях екрана.
 • Складання додатків, засноване на Gradle.
 • Різні види збірок та генерація декількох .apk файлів
 • Рефакторинг коду
 • Статичний аналізатор коду (Lint), що дозволяє знаходити проблеми продуктивності, несумісності версій та інше.
 • Вбудований ProGuard та утиліта для підписування додатків.
 • Шаблони основних макетів та компонентів Android.
 • Підтримка розробки додатків для Android Wear та Android TV.
 • Вбудована підтримка Google Cloud Platform, яка включає інтеграцію з сервісами Google Cloud Messaging і App Engine.
 • Android Studio 2.1 підтримує Android Preview SDK, а це означає, що розробники зможуть розпочати роботу зі створення програми для нової програмної платформи.
 • Нова версія Android Studio 2.1 здатна працювати з оновленим компілятором Jack, а також має покращену підтримку Java 8 та вдосконалену функцію Instant Run.
 • Починаючи з Platform-tools 23.1.0 для Linux винятково 64-розрядна.
 • В Android Studio 3.0 будуть за стандартом включені інструменти мови Kotlin, засновані на JetBrains IDE.

Попрацювати з Android Studio ти можеш на практичному воркшопі Mobile testing. Checklist. Android Studio.

lyst_mob_test.300x0.jpeg.pagespeed.ce.5LgqQs7jpi.jpg

Воркшоп повністю практичний та на реальних кейсах.

Практичні кейси, які будуть опрацьовуватись:

▪️ Вміння знаходити баги на різних мобільних додатках

▪️ Вміння працювати з Android Studio

▪️ Практичне застосування чеклиста для мобільного тестування

Реєструйся: https://bit.ly/3EIzoM4

Курси та події

Публікації

Відео