Webdriver — це популярний інструмент управління браузером, який максимально найближче імітує дії користувача.
Webdriver, звісно від Selenium підтримує багато мов програмування (C#, Java, JavaScript, PHP, Python, Ruby, R, Perl та ін.) Selenium Webdriver — теж проект з відкритим висхідним кодом, має велике коммюніті користувачів, й тому працює доволі справно.
Selenium Webdriver можна використовувати як для автоматизованого тестування веб додатків, так і для виконання інших рутинних завдань, пов’язаних з роботою в інтернеті.
Пропрацюй з Selenium WebDriver та іншими інструментами - приходь на Міні-курс: Automation Testing. Selenium + Java + TestNG
Як працює Selenium Webdriver?
Selenium Webdriver безпосередньо викликає команди браузера, використовуючи рідне для кожного конкретного браузера API. Як відбуваються ці виклики і які функції вони виконують залежить від конкретного браузера. Запускати скрипти з ним можна як локально, так і віддалено, .
Для роботи з Selenium Webdriver необхідно:
- Браузер — це реальний браузер, роботу якого користувач хоче автоматизувати. Chrome, Firefox, Opera, Safari, IE тощо певної версії, встановленого на певній ОС зі своїми налаштуваннями (за замовчуванням або кастомними). Хоча Webdriver може працювати і з “несправжніми” браузерами, але детально про них розповімо іншого разу, обіцяємо.
- Driver — найважливіша сутність, запускає браузер і відправляє йому команди, а також закриває його. Насправді є веб сервером. У кожного браузера свій driver. Пов’язано це з тим, що у кожного браузера свої відмінні команди управління і реалізовані вони по-своєму. Як налаштувати, знайти і завантажити список доступних драйверів за посиланням:
- Скрипт — це тест, який містить набір команд певною мовою програмування для драйвера браузера. Такі скрипти використовують Selenium Webdriver bindings (готові бібліотеки, про які ми щойно згадували), доступні користувачам на різних мовах.
- Webelement — друга важлива сутність, що представляє собою абстракцію над веб-елементами (кнопки, посилання, інту та ін.).
- By — абстракція над локатором веб елемента. Цей клас інкапсулює інформацію про селектор (наприклад, CSS), а також сам локатор елемента, тобто усю інформацію, необхідну для знаходження потрібного елемента на сторінці.
Приклади запуску і перших тестів на різних мовах програмування:
Selenium + Java
Selenium + C#
Javascript + Selenium
Ruby + Selenium
Python + Selenium
Хочеш спробувати відтворити ці скрипти? Тоді налаштовуй потрібне середовище і вперед.
Пропрацюй з Selenium WebDriver та іншими інструментами - приходь на Міні-курс: Automation Testing. Selenium + Java + TestNG