Що таке Selenium WebDriver?

Webdriver — це популярний інструмент управління браузером, який максимально найближче імітує дії користувача.

Webdriver, звісно від Selenium підтримує багато мов програмування (C#, Java, JavaScript, PHP, Python, Ruby, R, Perl та ін.) Selenium Webdriver — теж проект з відкритим висхідним кодом, має велике коммюніті користувачів, й тому працює доволі справно.

Selenium Webdriver можна використовувати як для автоматизованого тестування веб додатків, так і для виконання інших рутинних завдань, пов’язаних з роботою в інтернеті.

Пропрацюй з Selenium WebDriver та іншими інструментами - приходь на Міні-курс: Automation Testing. Selenium + Java + TestNG

copy_obkladynka_facebook-podii_1920x1080_piks_26.300x0.jpeg.pagespeed.ce.wHqK7hSgBo.jpg

Як працює Selenium Webdriver?

Selenium Webdriver безпосередньо викликає команди браузера, використовуючи рідне для кожного конкретного браузера API. Як відбуваються ці виклики і які функції вони виконують залежить від конкретного браузера. Запускати скрипти з ним можна як локально, так і віддалено, .

Для роботи з Selenium Webdriver необхідно:

  1. Браузер — це реальний браузер, роботу якого користувач хоче автоматизувати. Chrome, Firefox, Opera, Safari, IE тощо певної версії, встановленого на певній ОС зі своїми налаштуваннями (за замовчуванням або кастомними). Хоча Webdriver може працювати і з “несправжніми” браузерами, але детально про них розповімо іншого разу, обіцяємо.
  2. Driver — найважливіша сутність, запускає браузер і відправляє йому команди, а також закриває його. Насправді є веб сервером. У кожного браузера свій driver. Пов’язано це з тим, що у кожного браузера свої відмінні команди управління і реалізовані вони по-своєму. Як налаштувати, знайти і завантажити список доступних драйверів за посиланням:
  3. Скрипт — це тест, який містить набір команд певною мовою програмування для драйвера браузера. Такі скрипти використовують Selenium Webdriver bindings (готові бібліотеки, про які ми щойно згадували), доступні користувачам на різних мовах.
  4. Webelement — друга важлива сутність, що представляє собою абстракцію над веб-елементами (кнопки, посилання, інту та ін.).
  5. By — абстракція над локатором веб елемента. Цей клас інкапсулює інформацію про селектор (наприклад, CSS), а також сам локатор елемента, тобто усю інформацію, необхідну для знаходження потрібного елемента на сторінці.

Приклади запуску і перших тестів на різних мовах програмування:

Selenium + Java

2021-07-01_14_53_56-shcho_take_selenium_webdriver_ogliad_instrumentu-1.png

Selenium + C#

2021-07-01_15_02_11-shcho_take_selenium_webdriver_ogliad_instrumentu.png

Javascript + Selenium

2021-07-01_15_02_42-shcho_take_selenium_webdriver_ogliad_instrumentu.png

Ruby + Selenium

2021-07-01_15_03_17-shcho_take_selenium_webdriver_ogliad_instrumentu.png

Python + Selenium

2021-07-01_15_03_41-shcho_take_selenium_webdriver_ogliad_instrumentu.png

Хочеш спробувати відтворити ці скрипти? Тоді налаштовуй потрібне середовище і вперед.

Пропрацюй з Selenium WebDriver та іншими інструментами - приходь на Міні-курс: Automation Testing. Selenium + Java + TestNG

copy_obkladynka_facebook-podii_1920x1080_piks_26.300x0.jpeg.pagespeed.ce.wHqK7hSgBo.jpgн

Курси та події

Публікації

Відео