Чому варто вивчати JavaScript?

JavaScript — це інтерпретована високорівнева мова програмування, яка підтримує імперативний, функціональний і подієво-орієнтовані стилі. Мова Програмування з динамічною типізацією. На синтаксис мови програмування JavaScript вплинули мови С/ С++ і Java. Мова програмування, офіційно представлена була ще 1995 року. Свої позиції стрімко JS зайняла у зв’язку з розвитком AJAX технології. Коли зробила можливим оновлення інформації на сторінці без перезавантаження браузера.

Сучасні перспективи мови програмування JavaScript

JavaScript вкотре входить у рейтинг найпопулярніших мов програмування:

 • За підсумками 2019 року JS посідає 7 –ме місце в індексі TIOBE, який складається на основі статистики пошукових запитів.
 • 1 –ше місце за популярністю в співтоваристві розробників на GitHub. Цей показник розраховується за кількістю репозиторіїв.
 • На 1 –ому місці за результатами опитування Stack Overflow.
 • Є 2 –ою бажаною мовою вивчення після Python.

Завдяки ініціативам ECMA швидко вводяться все більше сучасних фіч.

ES6 сучасна специфікація — робить JavaScript гнучкою і виразною мовою програмування. Синтаксис простий для вивчення, а інтерпретатор терпеливо сприймає помилки. Якщо ж присутнє відчуття сили в собі, то зможете легко налаштувати більш строгі правила для написання коду, використовуючи різні інструменти.

Наприклад, ESlint (перевірка стилю коду), Prettier — автоформатування коду. TypeScript — дозволяє писати статично типізований код на зразок Java. Звідси ДжаваСкрипт з класами, декораторами, інтерфейсами, типізацією все більше і більше стає схожим на Java у хорошому сенсі цього слова.

Особливості JavaScript

Усе JavaScript — це головна особливість, на JavaScript створюються додатки в браузері і на стороні клієнта.

Це дозволяє вивчити одну мову програмування, частково перевикористати готові напрацювання та знання і працювати на frond –end, Back –end, в мобільних додатках, роботобудуванні, для IoT, навіть для машинного навчання, розробляти десктопні додатки. Наприклад, JS застосовується в офісних пакетах Microsoft і OpenOffice, в додатках компанії Adobe навіть.

Ось, JS є здебільшого усюди чим ми користуємось, забезпечує нам інтерактивність сайтів. Наприклад, коли заповнюємо форму і натискаємо кнопку «Підписатися», ставило лайк — миттєва реакція на цю дію зазвичай забезпечується кодом, написаним на JavaScript.

Так, в першу чергу JavaScript широко використовується у фронтенд–розробці. У найближчому майбутньому JS залишиться основною на цій позиції й надалі. У короткостроковій перспективі нічого тут не замінить JS. Все, що створюється як альтернатива JavaScript, в кінцевому підсумку конвертується в JavaScript.

JavaScript разом з HTML і CSS входить в базовий набір того що вивчають початківці програмісти.

JavaScript живе у браузері нашому — можна відкрити консоль розробника в браузері і одразу почати писати код і практикувати.

Пакетний менеджер npm є найбільшим пакетним менеджером з усіх існуючих. Він забезпечує працю багатьох програм у свою чергу.

У JavaScript розвинена інфраструктура. Навколо цієї мови програмування сформована ціла інфраструктура. Наприклад:

 • Бібліотеки та фреймворки для створення додатків (React, Vue).
 • Збірщики (Webpack, Gulp).
 • Допоміжні бібліотеки.
 • Генератори статичних сайтів (Gatsby.js, Next.js).
 • Тестові Фреймворки (Jest, Mocha, Chai, Jasmine, Cypress, Protractor) у т.ч.

Автоматизація Тестування на JavaScript

Останнім часом усе більше UI автоматизацію рекомендують здійснювати саме на JavaScript оскільки логічно він буде присутній у стеку технологій, які використовуються на проекті => на ньому написаний фронтенд.

Окрім того відзначають наступні переваги:

 • Швидкість написання автотестів значно вища, ніж на Java або C #.
  Велика кількість готових рішень дуже різних проблем, які виникають.
 • Великий вибір фреймворків
 • Набагато більша взаємодія всередині команди (оскільки частину тестів можуть писати розробники і навчати цій мові програмування Manual QA).

Підсумок:

У кожної мови програмування є свої переваги і недоліки. Для багатьох мова програмування це лише інструмент чи справа знички. І визначатись яку мову програмування Вам варто вивчати слід тільки Вам особисто.

Курси та події

Публікації

Відео