Україна вже посіла 5 місце у рейтингу країн за темпом зростання доходу фрілансерів.
Джерело тут
Порівняно з минулими роками, українські фрілансери почали отримувати на 54% більше. Причина такого зростання загального доходу у збільшенні кількості аутсорс-працівників, зокрема й ІТ-спеціалістів.
Джерело тут
Фріланс дає дещо більше, ніж просто роботу.
- Час і графік, який ти плануєш самостійно
- Можливість працювати з різноманітними проектами, щоб уникнути вигорання
- Свободу вибору
- Домашній комфорт
- Роботу з будь-якого місця, де є інтернет
Звісно, цей вид роботи вимагає більшої відповідальності, організованості, самостійності. Тут дуже важливий тайм-менеджмент, самоконтроль.
Фрілансер завжди самостійно розставляє пріоритети і робить вибір. Вибір компанії, виду діяльності, часу
Перспективи фрілансу у 2021 році
Отож, ми підібрали найпопулярніші біржі, де можуть знайти роботу ІТ та інші спеціалісти
Велика кількість проектів, проте не менша конкуренція; надійний захист від недобросовісних роботодавців та можливість вибрати роботу за компетентністю – це все про нашу підбірку.
Найбільша закордонна біржа фрілансу: IT, маркетинг, копірайтинг, дизайн тощо. Щоб легко отримати роботу на Upwork, потрібен профіль з відгуками і великим портфоліо. Тому, на старті доведеться добре попрацювати.
Один з найбільших у світі ринок фрілансингу та краудсорсингу за кількістю користувачів та проектів. Об'єднує понад 40 085 388 роботодавців та фрілансерів з понад 247 країн.
Чудово підходить для початківців. Тут захищають від обману, профіль легко знайти за допомогою фільтрів сайту, можна додати своє портфоліо, написати й отримати відгуки, не потрібно знати англійську, якщо шукаєш саме таку роботу.
Для розробників програмного забезпечення, креативів та дизайнерів. Тут можна знайти все, що стосується завдань цифрового маркетингу, UI / UX та розробки ПЗ.
Чудовий сайт для досвідчених розробників програмного забезпечення.
Якщо ти розробник ПЗ, дизайнер або фахівець у галузі фінансів, і ти є найкращим виконавцем у своїй галузі, toptal - одна з платформ, яку ти шукаєш.
IT-спеціалістам, які шукають роботу в США.
Менеджери проектів, бізнес-аналітики, спеціалісти QA, Java-програмісти, розробники аплікацій для iOS или Android знайдуть тут багато цікавих пропозицій. Ще тут є форум, інформація про навчальні програми і поради по резюме.
Популярний сайт з пошуку віддаленої і тимчасової роботи. Обирати проекти можна після реєстрації та підтвердження профілю. Мінус платформи — платна підписка. Зате ви отримуєте впевненість у надійності роботодавця: FlexJobs стежить за якістю вакансій.
Великий майданчик з пошуку виконавців для віддаленої роботи. Тут виконавець завантажує своє портфоліо і по ньому роботодавці оцінюють експертність. Тому, якщо у тебе вже є портфоліо англійською, знайти перший проект тут буде досить просто.
Платформа для пошуку фахівців у стартапи за різними напрямами. Як завжди в роботі зі стартапами — великий список обов'язків на старті, перспективи зростання. Часто тут шукають не проектного працівника, а повноцінного дистанційного співробітника.
Інші джерела пошуку роботи, які можу стати в нагоді:
- Project4hire
- Programmer Meet Designer
- Coroflot
- Crowd Spring
- Freelance Designers
- FreelanceWebmarket
- Joomlancers
- LogoMyWay
- People Per Hour
- Pro-Freelance
- Behance Job
- We Work Remotely
- IFreelance
- Krop
- Simply Hired
- Smashing Jobs
- Sologig
Можливостей багато – обирай найкращі!
Ще більше ти дізнаєшся на вебінарі: Перспективи фрілансу у 2021