Яку мову програмування краще обирати для автоматизації тестування?

Мітки: QA Automation

Рано чи пізно кожен ручний тестер задумується, а не податися б йому в автоматизатори? І задумується над питанням, як програміст початківець: Яку мову програмування вивчати краще? Вдасться, не вдасться, сподобається, а потяну? Так, у деякій мірі це спроба перевірити себе на міцність — мігрувати з Manual QA Tester ➡ QA Automation. Бо як не вийде, відповідно на черзі пробувати інші шляхи Кар’єрного розвитку — втечі від рутини: написання тест-кейсів, марудної документації з нуля, проклікування у регресійному тестуванні після кожного нового білду …тощо.

Отже, поговоримо які існують думки в ІТ спільноті з цього приводу. Погрупуємо фактори, від яких залежить вибір мови програмування, як тестерами, так і частково програмістами.

Яку мову програмування обрати головною майбутньому QA Automation:

 • Мова програмування Вашого проекту — більша частина тестувальників автоматизаторів, які вже працюють автоматизаторами, вважає, що тестовий фреймворк повинен писатися на мові додатку, який тестується. До речі, кажуть найвигідніше переходити в автоматизатори всередині компанії, у котрій вже працюєш, в межах свого проекту. Кілька пліток:
  Бувалі тестери говорили про випадки, коли за результатами співбесіди давали шанс перейти на Автомейшина всередині компанії із збереженням з/п на 3-4 місяці. Відповідно навчання за кошти компанії, і тобі надають ментора. Ось такі “плюшки”.
  Друге, навіть більше ПОРАДА:
  Якщо плануєте розвиватися у напрямку автоматизованого тестування, то не варто затягувати з переходом з ручного тестування в автоматизоване тестування аби не впустити слушного моменту. Одного разу прозвучало наївно моє запитання до колеги: “Чому ти не йдеш в автоматизатори?” Відповідь: — Тому щоя Senior QA Manager, а як переходити зараз в Автомейшина, то на джуна тільки, таке сильно знову ж таки відіб’ється на з/п. Потрібно дотянути знання до рівня мідла хоча б плюс пробувати плавний перехід на своєму проекті.
 • Обирайте мову програмування на якій є достатньо інструментів для тестування — наявність не означає кількість і голосні назви фреймворків! Інструменти автоматизованого тестування повинні бути надійними і підтримуваними, так щоб не приходилося думати у роботі про різноманітного роду прокладки, видумувати костилі, мутити невідомо як з кастомними налаштуваннями. Наприклад, обирайте ті мови програмування, які офіційно підтримує Selenium.
 • Попередньо ознайомтеся із трендами — слід проаналізувати, які з мов програмування мають тенденції до зросту, на якій з мов програмування програмує значна частина програмістів. Це означає, на цій мові програмування написано багато бібліотек з мільйонами рядків коду, а це фактор, що ця мова програмування не так скоро ще вийде з обігу. Сьогоднішній тренд вважається автоматизація на мові програмування Java Script.
  Популярні мови програмування
  Найпопулярніші мови програмування у 2018 році
 • Потрібно періодично відслідковувати вакансії QA Automation на сайтах пошуку роботи, автоматизатори якої мови програмування затребувані на ринку.
  Рейтинг мов програмування Доу
  Джерело: www.dou.ua
 • Ознайомитися із прогнозами — не зайвим буде поцікавитися думкою експертів, які мови програмування більш перспективні, попит не те що зростатиме, а не спадатиме надто різко, вони не вийдуть із моди, не застаріють до Вашої “Пенсії”. Наприклад, мови програмування Cobol, Fortran, Delphi — на них залишилося програмувати одиниці, а ось C# та Java досі живі. Але й не виключено, з ін. боку за знання рідкісних мов програмування буває багато платять, бо не має такої конкуренції на ринку, а переписувати повнімтю все ПЗ з нуля економічно недоцільно, доцільніше підтримувати
 • Окрім мови програмування, слід обдумати, які підходи автоматизованого тестування застосовуватимете у своїй практиці тестування ПЗ. Приблизний списочок з чим доведеться стикнутися, можна ознайомитися з опитування на форумі тестувальників автоматизаторів.

Скріншот:

Підходи до автоматизованого тестування

Джерело: www. automated-testing.info

 • Хтось може обрати універсальну мову програмування і для Back end -у в вебі — підходящу, щоб можна було при бажанні змінити роботу на програміста.

Переваги популярних для автоматизації мов програмування

Java — чи не найпопулярніша мова програмування, строго типізована, портативна і кросплатформенна, працює на багатьох пристроях і всіх ОС, високопродуктивна, тобто швидка. У Java велика колекція бібліотек з відкритим кодом і активна спільнота підтримки, це означає що знайти в інтернеті безкоштовний туторіал по вивчення Java, або отримати пораду, відповідь на запитання зовсім не складно.

Ruby — мова програмування популярна завдяки фреймворку Ruby on Rails. Мова програмування динамічна, високорівнева, характеризується високою швидкістю розробки, кажуть в тестуванні хороша (особисто не пробувала).

JS — JavaScript єдина мова програмування, яка працює у браузері. Тому основи цієї мови програмування в будь-якому випадку потрібно знати усім, щоб розуміти суть DOM моделі і елементів, особливо, хто хоче юзати Selenium WebDriver, Postman. Відзначу, JS у порівнянні з іншими мовами програмування дуже гнучка мова. Застосовується для фронт енду здебільшого, але набирає обертів і для автоматизованого тестування. Існує багато фреймворків, Angular, React, Vue, Vanilla, модифікацій мови TypeScript, CoffeeScript тощо. Ось, знаний експерт у вітчизняному тестуванні, зокрема автоматизованому тестуванні, Пан Яків Крамаренко її ДУЖЕ рекомендує для вивчення !

Python — в душі, я чомусь люблю її не типізована, не складна у вивченні, популярна для автоматизованого тестування, на Автоматизаторів мови програмування є стабільний попит. Знову ж таки скріншот опитування із форуму тестувальників автоматизаторів.

www. automated-testing.info

Сайт Сергія Заметки Автоматизатора там також підкаст і Телеграм канал.

Яка мова програмування вважається найлегшою?

Чисто філософський відповідь-питання Без праці і зусиль, рибку не зловиш…

зарплата QA Automation

Звісно із досвідом, кожна наступна мова програмування дається швидше і легше, оскільки у наших мізках спрацьовують аналогії, ми їх тренуємо на цей спосіб мислення. І окрім того сучасні мови програмування схожі між собою. А ще тестери трішки обмежено використовують синтаксис, тому можуть охопити більшу кількість мов програмування і швидший кар’єрний зріст порівнюючи з розробниками.

Яку мову програмування вивчати першою

 1. Якщо вважати HTML/CSS мовами програмування — потрібно розпочинати з них і статичних сторінок, щоб отримати початкове уявлення, що таке WEB, а сьогодні більшість програмних продуктів це є веб продукти. Для початківців QA ці мінімальні знання будуть + в резюме.
 2. Обираєте мову програмування на якій пишуть Ваші друзі, родичі, та знайомі — хтось хто зможе допомоги Вам її опанувати, буде підказувати, направляти на вірний шлях . Буде Вас менторити. Рефакторити (перевіряти) Ваш код.
 3. Обираєте ту мову програмування до якої у Вас лежить серце! Вважайте це коханням. Побачив О це вона захотілося! Пишите і більше всього подобається. Код вдається. Синтаксис зрозумілий до глибини. Таку мову програмування Ви швидше всого освоїте, де у Вас все ОК.

До теми, якось зустріла в неті прикольний вислів-порівняння одного хлопця:

Ніби основи мови програмування знав, але нічого людського написати на ній не міг. Можна порівняти з вивченням алфавіту, літер, але без змоги практичного застосування. Німа мова. Тобто літери знаєш, а як із них будувати слова й речення – було зовсім незрозуміло.

Саме тому, важливі допомога, розбір помилок, навіть на платній основі на ІT курсах. Також дуже важлива практика під час вивчення не тільки програмування, а узагалі чого завгодно!

Summary:

Так, деякі мови програмування краще управляють пам’яттю ніж інші. На деяких дещо простіша реалізація тестового фреймворку. Та не має одних мов програмування, кращих за інші.

В цілому не у виборі мови програмування справа. Мова програмування це вторинний аспект, будь-яка мова програмування це лише засіб вираження думок і вирішення конкретних задач. Вивчайте алгоритми, патерни проектування, кращі практики, як влаштовані пристрої різного програмного забезпечення, API, різні формати даних і т.п.

При бажанні можна запиляти так, що страшно буде Хоч на баяні кажуть програмісти. Важливо пиляти на тому, на чому відчувається впевненість, що вийде краще. А для цього потрібно знати свою мову і її “тонкощі”; перфектно розуміти її наявні інструменти, оскільки автоматизація — це теж по-суті “додаток”

Курси та події

Публікації

Відео