Твої перспективи в ІТ

Лише лінивий зараз не говорить про зростання ринку ІТ.

Звісно ж, пандемія змусила багатьох працювати та вчитися з дому, що підвищило попит на відповідні інструменти, додатки, хмарні сервіси.
2020 рік різко прискорив цифрову трансформацію суспільства в цілому.

Тенденція дистанційного навчання і роботи, обслуговування і торгівлі сприяє продажам ноутбуків і планшетів та іншої техніки.

За прогнозами аналітиків, світові IT-витрати за підсумками 2021 року досягнуть $3,92 трлн, збільшившись на 6,2% в порівнянні з попереднім роком. У 2022 році очікується подальше зростання цієї галузі – на 4,6%, до $4,1 трлн.

Очікується, що найбільшою статтею витрат на світовому IT-ринку залишаться комунікаційні сервіси.

Особливим попитом користуються програмні продукти і сервіси, які забезпечують саме віддалену комунікацію. Наприклад, компанія Zoom, яка тепер коштує як велика авіакомпанія, а починала, як скромний стартап.

Продажі пристроїв, що найсильніше постраждали від пандемії – смартфони, планшети, персональні комп'ютери, принтери тощо, виростуть на 8% і досягнуть $705,4 млрд.

Аналітики відзначають, що ринок IT-обладнання має потенціал зростання, враховуючи інтенсивний розвиток віддаленої освіти та роботи у 2020 році.

Очевидно буде визнати, що і попит на ІТ-спеціалістів – зростає. Адже потрібно комусь розробляти і тестувати всі ці інструменти.

За даними DOU саме кількість ІТ-ФОПів в Україні вже понад 250 тисяч станом на грудень 2021 року. Зростання рекордне. Торік ІТ-ФОПів було трохи більше як 200 тисяч.

0e2804ed-1765-404b-b366-7f0bbaa0c881.png

Вже зараз значно зросли окремі напрямки, такі, як сервіси віддаленої роботи та е-комерція. Тобто ринок змінився, переформатувався.
Специфіка галузі – в гнучкості, тому зростання неминуче.

Цього ж року на DOU опубліковано понад 112 тисяч вакансій. Це майже вдвічі більше, ніж у 2020-му.

da98626a-b8e5-4890-9562-be5aaad51a3f.png

Це пов'язано з тим, що IT-індустрія – частина глобального ринку і глобального тренду на діджіталізацію. Досить лише подивитись на вакансії: постійно з'являються нові робочі місця, а значить, наші компанії отримують нові замовлення, для виконання яких потрібні нові люди.

На сьогодні попит на QA automation приблизно 1200 вакансій, тоді як кількість кандидатів лише 200±

Джерело

Саме тому, вибираючи собі професію, варто задуматись над цією аналітикою. Перспективи в ІТ високі, вони ростуть і надалі зростатимуть.


У кожного нашого студента, після занкінчення Практичного курсу Тестування з працевлаштуванням є шанс потрапити в ІТ.

Довго не думай – старт курсу вже скоро!

Курси та події

Публікації

Відео