Лише лінивий зараз не говорить про зростання ринку ІТ.
Звісно ж, пандемія змусила багатьох працювати та вчитися з дому, що підвищило попит на відповідні інструменти, додатки, хмарні сервіси.
2020 рік різко прискорив цифрову трансформацію суспільства в цілому.
Тенденція дистанційного навчання і роботи, обслуговування і торгівлі сприяє продажам ноутбуків і планшетів та іншої техніки.
За прогнозами аналітиків, світові IT-витрати за підсумками 2021 року досягнуть $3,92 трлн, збільшившись на 6,2% в порівнянні з попереднім роком. У 2022 році очікується подальше зростання цієї галузі – на 4,6%, до $4,1 трлн.
Очікується, що найбільшою статтею витрат на світовому IT-ринку залишаться комунікаційні сервіси.
Особливим попитом користуються програмні продукти і сервіси, які забезпечують саме віддалену комунікацію. Наприклад, компанія Zoom, яка тепер коштує як велика авіакомпанія, а починала, як скромний стартап.
Продажі пристроїв, що найсильніше постраждали від пандемії – смартфони, планшети, персональні комп'ютери, принтери тощо, виростуть на 8% і досягнуть $705,4 млрд.
Аналітики відзначають, що ринок IT-обладнання має потенціал зростання, враховуючи інтенсивний розвиток віддаленої освіти та роботи у 2020 році.
Очевидно буде визнати, що і попит на ІТ-спеціалістів – зростає. Адже потрібно комусь розробляти і тестувати всі ці інструменти.
За даними DOU саме кількість ІТ-ФОПів в Україні вже понад 250 тисяч станом на грудень 2021 року. Зростання рекордне. Торік ІТ-ФОПів було трохи більше як 200 тисяч.
Вже зараз значно зросли окремі напрямки, такі, як сервіси віддаленої роботи та е-комерція. Тобто ринок змінився, переформатувався.
Специфіка галузі – в гнучкості, тому зростання неминуче.
Цього ж року на DOU опубліковано понад 112 тисяч вакансій. Це майже вдвічі більше, ніж у 2020-му.
Це пов'язано з тим, що IT-індустрія – частина глобального ринку і глобального тренду на діджіталізацію. Досить лише подивитись на вакансії: постійно з'являються нові робочі місця, а значить, наші компанії отримують нові замовлення, для виконання яких потрібні нові люди.
На сьогодні попит на QA automation приблизно 1200 вакансій, тоді як кількість кандидатів лише 200±
Саме тому, вибираючи собі професію, варто задуматись над цією аналітикою. Перспективи в ІТ високі, вони ростуть і надалі зростатимуть.
У кожного нашого студента, після занкінчення Практичного курсу Тестування з працевлаштуванням є шанс потрапити в ІТ.
Довго не думай – старт курсу вже скоро!