8 міфів про професію тестувальника

Тестувальник ПЗ – цікава, дещо творча, затребувана і поважна професія, без якої в сучасному світі не обійтися. Це спеціаліст, який шукає помилки в роботі системи, моделює різні ситуації, які можуть виникнути в процесі користування програмним продуктом. Завдяки роботі тестувальників, системи стають щоразу зручнішими та витривалішими.

Як і про кожну професію, про QA існує багато міфів.

Деякі з них ми зібрали і вирішили розвінчати.

Міф 1. Тестувальником може стати тільки людина з технічною освітою

Наші випускники вже давно розвіяли цей міф. У нас навчались, а зараз успішно працюють тестувальниками, філологи та викладачі, землевпорядники, журналісти, військові, стюардеси, медики, дизайнери, адміністратори, спортсмени, хіміки, фізики, люди без спеціалізованої освіти та навіть починаючі бізнесмени.

На курсі з перших днів вони вчились тестувати на практиці.

І без технічного бекграунду успішно проходили курси і потрапляли в кращі компанії.

Іноді компанії спеціально наймають людей, які прийшли з інших професій.

Наприклад, тестувати медичне обладнання найкраще зможе лікар, так як спеціально навчений тестувальник може не знати усіх медичних нюансів, які має виконувати система.

Тестувальник ПЗ – це не програміст, не математик (і навіть не завжди ідеально знає англійську, тільки тссс…), це людина які чітко вивчає вимоги і перевіряє, чи система правильно виконує функції, які було заплановано.

Опанувати професію тестувальника ти можеш на Практичному курсі тестування з працевлаштуванням.

copy_copy_copy_dyzajn_bez_nazvy_5.300x0.jpeg.pagespeed.ce.o9Pm7ChFD5.jpg

Міф 2. Будь-хто легко може стати тестувальником

Ось такий, цілком протилежний першому, міф.

І тут є свої нюанси.

Ця професія з'явилась не так вже й давно і не так просто.

Знайти людину з п’ятнадцятирічним досвідом роботи в цій сфері доволі складно.

Вважається, що першими тестерами були консультанти по забезпеченню якості. Іноді і самі програмісти тестували, але це було не дуже якісно. Сфера була тоді зовсім молода, нова і компанії готові були навчати самостійно, щоб віддавати якісний продукт користувачеві.

З часом з'явились книжки з теоріями, які потрібно було вивчати обов’язково, щоб пройти співбесіду. Завдань ставало більше, робота ставала важчою, об’ємнішою, але за це почали більше платити.

В наш час же одних книжок недостатньо. Але зараз є високоякісні курси, які допомагають отримати ефективні актуальні знання, вивчити теорію, опанувати практичні навички та стати початківцем QA, який готовий увійти в сферу IT і почати працювати.

Отже, щоб стати хорошим тестувальником – треба вчитись і розвиватись. Іноді зміна способу мислення, налаштування правильного бачення та глибоке розуміння роботи системи вимагає зусиль, часу та терпіння.

Міф 3. Тестувальникам треба знати програмування

Ні! Тестувальник, який лише починає свій шлях, може почати абсолютно з нуля, без знань програмування. Він може стати хорошим Manual QA, а вже пізніше підівчити розробку і переходити в Automation QA, якщо цей напрямок буде цікавим.
За останні роки напрямок Тестувальник/ Бізнес-аналітик набрав популярності так само як і перехід QA-керівників у проектні менеджери. Спектр можливих посад в ІТ продовжує розростатися, тож кожен знайде собі щось цікаве.

Ця професія дає великі можливості для розвитку та самореалізації. Ти завжди можеш сам вибрати, куди рухатись і які скіли тобі для цього потрібні.

Міф 4. Тестування — це нудна і рутинна робота

Це найпоширеніший міф.

І зовсім не виправданий.

Тестування – це не лише про пошук помилок. Це творча робота, де ти отримуєш постійно нові завдання і шукаєш, придумуєш, твориш їх вирішення.

В рутину робота перетворюється тоді, коли людина зупиняється в розвитку і стоїть на місці.

Quality Assurance (QA) — це складний процес забезпечення якості, який охоплює всі етапи розробки програмного продукту компанії.

Що робить QA

  • вивчає процеси і всі умови та обставини, які можуть вплинути на якість розробки і на якість кінцевого продукту.
  • продумує сценарій з припущеннями, де є ризики несправності системи.
  • проводить bug investigation (розслідування помилок) – знайшов баг, почав дослідження, щоб докопатися до суті бага і зрозуміти, де він насправді виявляється, і потім правильно описати цю ситуацію програмісту.

Міф 5. Тестувальники заробляють найменше в IT

Звісно, все відносно і на першій роботі, коли немає досвіду, тобі не заплатять всі гроші світу.

Але в цій сфері дуже швидкий ріст і буквально за рік, якщо ти будеш розвиватися і приносити хороший результат для компанії, то можеш очікувати підвищення.

На зарплату впливає багато факторів, але головне – самому не стояти на місці. Ти можеш вирости швидше, ніж програміст.

Середньостатистичні тестувальники заробляють 80% від зарплати середньостатистичного програміста, що набагато вище, ніж маркетологи, менеджери з продажу, рекрутери, ейчари.

Якщо ти любиш свою роботу і невтомно вдосконалюєш свої навички та приносиш користь компанії, то твоя зарплата точно вийде за межі норми. Все залежить від тебе.

Міф 6. Важко знайти роботу

Через прогрес, розвиток технологій, перехід в онлайн – зараз знайти роботу в ІТ легше, ніж будь-коли.

Працювати віддалено чи в іншому місті, де тобі дадуть гідну зарплату, чи в іншій країні – твій вибір.

Міф 7. Тестувальник весь день сидить за комп'ютером

Сидить. І спочатку можливо й увесь день.

Коли ми тільки починаємо, то перепрацьовуємо на кожній роботі. Проте, згодом, коли процеси налагоджується – все може змінитися. У ІТ компаніях робочий день триває 8 годин. Якщо вже хтось перепрацьовує, то швидше за власним бажанням, щоб досягти кращого професійного рівня.

Багато наших студентів зараз працюють віддалено, по кілька годин на день, хоч на дивані, хоч на морі.

Пам'ятай – все залежить від тебе.

Міф 8. Тестувальників вже дуже багато

Тестувальників справді є багато, більше, ніж це було 10 років тому, але все ще замало.

Якщо у тебе є сильні навички, наполегливість і бажання постійно розвиватись – ти обов'язково знайдеш своє місце під сонцем.

Добре складене резюме, палаючі очі, впевненість та прокачані скіли – ось запорука твого успіху.

Опанувати професію тестувальника ти можеш на Практичному курсі тестування з працевлаштуванням.

copy_copy_copy_dyzajn_bez_nazvy_5.300x0.jpeg.pagespeed.ce.o9Pm7ChFD5.jpg

Курси та події

Публікації

Відео