Як лінгвіст підкорила баги

Пам'ятаєш, які у нас чудові та успішні випускники? Сьогодні ми взяли інтерв'ю у випускниці 39 потоку Практичного курсу Тестування з працевлаштуванням

copy_copy_copy_copy_copy_dyzajn_bez_nazvy.320x0.jpeg.pagespeed.ce.D7h1tfNTLf.jpg

Наталі Саламатіної. Можливо, ця розмова вкотре надихне та мотивує наших читачів.

Наталю, яка в тебе освіта, що спонукало пройти курс тестування? Розкажи трохи про себе.

Я маю лінгвістичну освіту, пропрацювала 7 років як вчитель англійської мови в різноманітних школах та на різних платформах. Робота мені завжди подобалась, але все ж, прийшов момент коли місця для професійного вдосконалення було вже не так багато, і хотілось навчитись новій професії.

Хотіла обрати якийсь новий і неочікуваний напрямок.

Я не вірю в те, що є два типи людей: гуманітарії та технарі.

Наш мозок – це ідеальна машина для навчання, лише свідомий вибір відділяє нас від того, ким ми можемо бути.

Саме ці думки спонукали мене спробувати щось нове і почати вивчати тестування програмного забезпечення.

Мої друзі, які працювали в IT, порадили мені курс від QAGroup, пояснивши, що викладачі курсу мають гарний досвід в своїй роботі.

Які твої враження від курсу?

Завдяки курсу мені вдалось поділити, як здавалось, неосяжний матеріал на частини, які було легше вивчити.

Було приємно, що викладачі приділяли нам особисту увагу в разі необхідності та допомагали якісно виконувати наші завдання. Завдяки їх керівництву ми могли бути впевненими в своїй роботі.

Також мені сподобалось, що до наших помилок і знань ставились серйозно. Наприклад, здати остаточну технічну співбесіду було не так легко, але завдяки цьому ми мали впевненість в наших знаннях і почувались готовими до співбесід з потенційними роботодавцями.

Серед моїх побажань – якомога раніше вводити на курсі роботу в командах. Співпраця з моєю групою допомогла мені більш продуктивно навчатись.

Як проходять співбесіди у початківців, твої враження після першого інтерв'ю?

Моє перше інтерв’ю було не дуже вдалим. Під час я проходила співбесіду на позицію стажера, але не змогла відповісти на 5 запитань. Такі випадки не надихають на нові подвиги, але я намагалась записувати складні запитання і пізніше знаходити на них відповідь.

Допомогли спільні обговорення технічних питань, іноді ми з групою проводили по дві години відеоконференцій, готуючись до різних завдань та співбесід. Ми й зараз допомагаємо один одному та часто спілкуємось.

А от друге інтерв’ю вже було за декілька днів до закінчення навчання. Я тестувала платформу Freelanco, як частину моєї практики на курсі. Після відкритого захисту робіт мене запросили на інтерв’ю. Я та власник компанії говорили близько двох годин, про сам проект, його місію і майбутнє. Ще перед співбесідою я знайшла більше інформації про компанію та підготувала список питань про позицію, команду та продукт, тому спілкування було досить збалансованим, і я почувала себе більш впевнено, ніж на першій співбесіді.

Страхи початківця і як їх подолати?

Напевно страхом було те, що ти не зможеш зробити того, що вимагає проєкт добре, або правильно. На початку роботи часто вмикається синдром самозванця.

Найкраще підготуватись можна, якщо по-справжньому добре вивчити технічні речі, зробити власний конспект з основних понять та термінів. Я вибірково писала конспект з трьох книжок по тестуванню, наших лекцій на курсі і деяких відео на YouTube. Коли чуєш одну і ту ж інформацію з різних джерел, то маєш більше впевненості. Справді гарна ідея – познайомитись з людьми які вже працюють QA Інженерами і можуть підказати щось в разі потреби. Також, з початком роботи в IT, потрібно звикати, що Google стане твоїм головним учителем і наставником)

Які в тебе були труднощі після старту роботи?

Не можу назвати це труднощами, але мені довелось освоювати деякі додаткові технічні засоби. Майже з першого тижня роботи я добровільно почала вивчати автоматичне тестування і писати автоматичні тести.

В порівнянні з командою відчувалося, що я маю мало досвіду, мало знань. Але до мене завжди ставилися з розумінням, часто допомагали чи пояснювали те, чого я не розумію.

Що мотивувало?

Майбутнє загалом і бажання добре робити свою роботу.

Знання англійської, чи підтягувала рівень?

На щастя, я спілкуюсь англійською досить вільно. Це, безперечно, допомогло мені знайти роботу, але деякі мої одногрупники знали англійську на середньому рівні. Багатьом з них також вдалось швидко знайти роботу.

Які знання знадобились на курсі та потім на роботі?

Знання англійської полегшило моє навчання, але не було вирішальним. Щодо роботи, то допомагає знання документації, особливо досвід здобутий на проектах під час навчання. Також знання клієнт-серверної архітектури, вміння користуватись DevTools.

Чи справді початківцям потрібно знати SQL, АРІ?

Перш за все, хоча вважається, що вивчити SQL, АРІ тяжко, це не означає, що так буде і в вашому випадку. Під час навчання мені дуже сподобався MySQL і я навчилась працювати з базами даних на досить хорошому рівні. АРІ для мене було тяжче вивчити, я досі не дуже добре знаю API тестування, але продовжую вчитись.

Де зараз працюєш?

Я працюю в Freelanco – це платформа яка допомагає роботодавцям і фрілансерам знаходити одні одних. Основна ідея – це дати можливість професіоналам знайти собі проєкт, незалежно від того, де вони проживають і чи мають офіційну освіту, а роботодавцям знайти тих, хто якісно виконає роботу. Зараз на платформі зареєстровані користувачі з понад 40 країн.

Чи проходиш ще якісь навчання?

Так, зараз вивчаю фронт- та бекенд розробку веб- та мобільних додатків і проходжу онлайн курс з автоматизованого тестування та Ethical Hacking .

Чи радиш проходити Практичний курс тестування з працевлаштуванням і чому?

Так, раджу проходити курс щоб зекономити час, здобути більш структуровані знання та додаткову практику, і знайти команду однодумців. Для мене особливо корисним і цінним було те, що ми проводили багато часу з одногрупниками під час навчання і зараз продовжуємо допомагати один одному.

Що б змінила, додала, покращила в цьому навчанні?

Я думаю, що можна додати перевірку знань після кожного модуля навчання. Це допомогло б вивчати матеріал більш якісно і розуміти свій рівень. Також можна проводити міні-тестування перед початком кожного вебінару, наприклад, використовуючи Kahoot. Я помітила, що такий підхід допомагає зосередитись на навчанні і повторити пройдений матеріал.

Побажання тим, хто вагається.

Не вагайтеся! Часу не так багато є щоб щось змінювати. Краще почати вже зараз.


Здобувай якісну освіту в сфері IT разом з нами!

Найочікуваніший Практичний курс Тестування з Працевлаштуванням, стартує 07.02. 2022 - набір триває!

Бажаєш дізнатися чого досягли наші студенти протягом 3 місяців навчання на тест-інженера?

Запрошуємо переглянути Відкритий Захист Проектів Тестування

Курси та події

Публікації

Відео