10 навичок лідера не лише у 2021

Лідер — це той, у кого є послідовники. Якщо люди за вами не йдуть, а лише підкоряються вам — ви керівник, управлінець, менеджер, але не лідер.

Найголовніше для лідера – бачити, як життя інших людей змінилося на краще. Багато хто хоче стати лідером. Причин достатньо: соціальний статус, гроші, здатність змушувати людей робити те, що ти хочеш тощо.

Але що таке лідерство насправді?

Ми підібрали лише 10 найпоказовіших та найважливіших якостей, які визначають лідера.

#1 Фокус і стратегія

Сучасний лідер обирає стратегію і притримується її. Стратегічне мислення і бачення лежить в основі будь-якого сучасного бізнесу. Він бачить довгострокові цілі команди і окремих співробітників одночасно. Щоб визначитись з вектором і діяти послідовно, потрібно рефлексувати, бути суперсвідомим. Але залишатися гнучким – адаптовуватися і коректувати.

#2 Емпатія, емоційний інтелект

Розуміючий лідер створює безпечне середовище – тільки в такій атмосфері працівники можуть відкритись і проявити себе. Хочеш бути ідеальним лідером – спілкуйся з людьми: запитуй і слухай. Покажи приклад, що бути відкритим і щирим не страшно – це допоможе іншим по-справжньому проявити себе. Справжній лідер повинен не тільки керувати, а й чути свою команду. Без цього він не зможе завоювати довіру, надихнути і залучати співробітників.

#3 Партнерство

Роль лідера змістилась з «експерта» на носія культури команди і приклад для наслідування.

Він не нав'язує свої рішення, а готовий слухати інших. Важливо мотивувати команду шукати нові рішення, підтримувати.

#4 Ясність

Коли багато хаосу, з'являється тривожність. Тому лідер має підтримувати порядок. Всі чекають, що він розподілить обов'язки, поділиться власним баченням цілей, і пояснить, як вести себе в команді ок, а як – не ок.

#5 Сміливість

Ризикувати – це відмовлятися від жорсткого контролю. Справжня сміливість в тому, щоб не ховати факапи і вміти їх визнати.

Лідер вважав би за краще помилятися, але спробувати щось зробити. Звичайно, це можна розглядати як ризик, але продуманий і свідомий.

#6 Ініціативність

Не всі проявляють ініціативу і часто тому, що бояться зробити помилку. Ніхто не хоче залишитися винним, якщо щось піде не так. І це нормально.

Лідер, як правило, має більше знань, тому може приймати хороші рішення.

#7 Компетентність та саморозвиток

Лідер, перш ніж потрапити до певної галузі, добре готується. І він робить це досить добре, щоб керувати людьми, процесами і розуміти, про що взагалі йде мова. Така людина намагається дізнаватися більше про все, що впливає на її роботу. Він завжди вчиться та отримує додаткові знання.

#8 Енергійність і самостійність

Лідер вміє працювати довго і ефективно, та бажано без перевтоми. Може довго бути зосередженим на важливому завданні.

Іноді це просто необхідно. Як людина, що бере на себе ініціативу, лідер докладає всіх зусиль, щоб знайти потрібне рішення. Лідери завжди прагнуть змін.

#9 Гнучкість

Світ дуже швидко змінюється, ми неодноразово в цьому переконалися. Всього за 100 років ми пересіли з коня в машину.

Якщо лідер не адаптується сам і не допоможе зробити це команді – компанія залишиться далеко позаду. Він використовує всі можливі технології, оптимізує процеси, впроваджує нові практики, бачить можливості.

#10 Впевненість та мотивація

Впевнений в усьому, що вони робить, і передає цю впевненість своїй команді. Хвалить співробітників публічно, а критикує так, щоб ніхто не чув. Святкує навіть невеликі командні перемоги, підбадьорює, мотивує.

Цей список можна продовжувати ще довго, але ці точно допоможуть тобі краще зрозуміти, як стати тим, кому присвячена ця стаття.

Якщо ти хочеш оволодіти або прокачати ці та інші лідерські якості та навички – приходь на наш курс: Лідерство для Team Lead'а

Курси та події

Публікації

Відео