10 порад для Team Lead`а

Мітки: Team Leading

Лідер – той хто веде, той хто йде попереду та перемагає. Лідерство – це не послуга, це вміння та велика відповідальність. Чим кращий лідер, тим кращою буде команда.

Ось 10 порад, які допоможуть майбутньому Team Lead стати кращим в цій ролі:

  1. Ніхто не досконалий, усвідомте це та прийміть. Усі люди помиляються, команда також вразлива перед хаосом і недосконалістю. Team Lead-у потрібно сприймати помилки як мотивацію для постійного вдосконалення.
  2. Делегуйте, це важливо. Нездатність розподілити обов’язки – серйозна перешкода на шляху досягнення спільної мети. Делегування – це обдуманий поділ обов’язків.
  3. Знайдіть час для керівництва. Деякі лідери стають свого роду воротарями і намагаються керувати кожним напрямком функціонування команди. Якщо ви в основному зайняті виконанням власних практичних завдань, у вас не залишиться часу на керівництво.
  4. Вдосконалюйтесь разом. Вибудовуйте робочі відносини. Пам’ятайте, у вас вчаться не тільки підлеглі, а й ви також навчаєтесь у них.
  5. Познайомтеся зі своєю командою. Дізнайтесь більше про членів своєї команди і їх мотивацію.
  6. Вчіться на помилках. В житті ми часто робимо помилки, терпимо невдачі, встаємо, усвідомлюємо, що пішло не так, виправляємо це. А потім робимо знову, поки не досягнемо успіху. Це стосується всіх сфер життя, чи то особисте, чи професійне життя. Необхідно бути сміливим, щоб робити помилки, і скромним, щоб вчитися на них.
  7. Прислухайтеся. Ніхто не любить лідера, який має повний контроль над командою. Це більше схоже на диктатуру, ніж на лідерство. Справжній лідер заохочує і дає можливість членам команди приймати рішення самостійно.
  8. Спілкуйтеся. Спілкування між технічними та нетехнічними співробітниками часто закінчується неприємної нотою. Саме Team Lead стає єдиним джерелом зв’язку між технічною командою та іншим персоналом.
  9. Будьте справедливими. Справжній лідер не лише згуртовує всіх разом, а й підтримує рівність між ними. Для команди кожен член важливий.
  10. Насолоджуйтесь процесом! Управління командою – це не тільки складний, але і дуже плідний процес. Очолити команду, яка добре працює і приносить результати – це неймовірне відчуття!

Кожного, хто задумався над своїм кар’єрним ростом запрошуємо на Міні-курс: Лідерство для Team Lead’а

Курси та події

Публікації

Відео