Олександр Ткаченко

Олександр Ткаченко – спікер на платформі QAGroup.

Webinar: Atlassian approach to quality. Shift left and Quality Engineering

page-2.300x0.jpeg.pagespeed.ce.zc-MpOwMrM.jpg

  • Quality Engineer з 11-річним досвідом тестування та якості програмного забезпечення.
  • Зараз – Principal Quality Engineer в Atlassian, надає підтримку кільком командам розробників у підтримці високого рівня якості, зосереджуючись переважно на центрі обробки даних Jira.

Олександр розповів про свій шлях та кар'єрний ріст, про ролі, які йому довелось виконувати та про роботу в Atlassian.

Олександре, розкажи, як ти потрапив в ІТ?

Після закінчення університету я почав працювати системним адміністратором в інтернет-провайдері того ж університету (Львівська політехніка). Там я отримав досвід роботи з Linux-серверами, мережевим обладнанням та налаштуванням комп'ютерних мереж.

Одного разу мені запропонували посаду QA, де потрібні були досить глибокі знання з мереж та Linux та інформаційної безпеки.

В той час було досить важко знайти QA-спеціаліста з таким досвідом, тому мене взяли, і мені довелось навчатись всіх тонкощів вже на місці.

Яка у тебе була освіта до ІТ?

Я закінчив Львівську Політехніку, кафедру Інформаційної Безпеки. Також в далекому 2008 році я закінчив 3-місячний курс SoftServe Academy по напрямку Java Development.

Як вибирав/ла де вчитися у цій сфері?

Я цікавився комп'ютерами та програмуванням ще зі школи, вчився програмувати на Pascal в школі та освоював Delphi самостійно. Також, у мене було базове розуміння того, що ІТ буде розвиватись в майбутньоу, тому обрав спеціальність тісно пов”язану з ІТ в технічному університеті.

Скільки часу і як відбувається твій професійний ріст?

Я починав як Middle QA, так як мав досить непоганий технічний досвід, але мав брак досвіду саме з QA. За якийсь час, здобувши його, я змінив роль вже на Senior QA. Під час роботи на одному з проектів я рік працював як QA Team Lead і керував командою з 4 інженерів, що було досить цікавим досвідом. Після цього з”явилась можливість долучитись до Atlassian, куди мене взяли знову на роль Middle Quality Engineer, так як вимоги до ролі були досить високі, в порівнянні з іншими фірмами. Я ризикнув і погодився.

За 6 років пройшов шлях Middle -> Senior -> Principal QE (працюю в цій ролі вже рік).

Як ти став викладачем?

Ще у часи навчання в університеті разом з друзями ми організували у Львові мініконференцію (WISC) в напрямку інформаційної безпеки, де я кілька разів виступив. Це був цікавий досвід та мої перші спроби, як спікера. Зараз я виступаю рідше, але стараюсь це робити періодично, здебільшого на внутрішніх івентах в нашій компанії.

Що тобі дало викладання? Яка користь від цього?

Як на мене, то викладання – це win-win заняття. З одного боку, маючи цікавий досвід, ти можеш поділитись ним і принести користь людям, зустріти нових людей і навчитись чогось від них. А з іншого боку, я сам навчаюсь і розвиваюсь коли готуюсь до виступів.

Розкажи про вебінар, який пройде на нашій платформі: чим унікальне, цінне твоє навчання, чому людина має прийти на нього? Кому буде корисно? Які знання та навички отримає людина?

Webinar: Atlassian approach to quality. Shift left and Quality Engineering

page-2.300x0.jpeg.pagespeed.ce.zc-MpOwMrM.jpg

За останні роки все частіше на ІТ-конференціях я чую, що багато продуктових компаній пробують підхід Shift Left та ближчу інтеграцію команд розробників та QA.

Відповідно, людей, котрі практикують це та мають досвід, яким можуть поділитись, є досить мало.

В свою ж чергу, Atlassian вже роками працює в цьому напрямку і нам є чим поділитись.

Цей вебінар буде корисним здебільшого розробникам, QA та менеджерам, котрі хочуть покращити ефективність роботи команд і підняти якість.

Одна година – це дуже мало, щоб покрити таку тему в деталях, тому слухач отримає більш загальні знання та розуміння, як це працює, основні принципи, переваги та можливі проблеми, з якими може зіткнутись в такій моделі організації якості.

Де зараз працюєш?

Зараз працюю як Principal Quality Engineer в Atlassian, займаюсь якістю продуктів Enterprise Data Center, в основному Jira.

Що тебе надихає, мотивує, чим захоплюєшся?

Щодо натхнення в плані роботи – мабуть, вирішення складних технічних задач та впровадження чогось нового, результати такої роботи, бачити, як твоя робота впливає на весь продукт і на людей по всьому світу, які ним користуються.

В приватному житті – фотографія та велопрогулянки допомагають мені перезарядити батарейки.