Софія Герман

Софія Герман – спікерка на нашій платформі QAGroup

Безплатний вебінар: Як підготуватися та успішно пройти технічне інтерв'ю на AQA позицію

iak_pidgotuvatys_ta_uspishno_projty_interviu_3.300x0.jpeg.pagespeed.ce.1m6V7xg0Bz.jpg

  • Senior AQA
  • 6+ років в автоматизації тестування.
  • Має досвід як проходження, так і проведення технічного інтерв'ю.
  • Зараз живе і працює в Абу-Дабі

Софія розповіла про свій шлях від QA до AQA, про роботу в різних містах та про те, як підготуватись до технічного інтерв'ю на позицію Automation QA.

  • Переглядай інтерв'ю спікерки на YouTube

Софіє, розкажи, як давно ти в ІТ, і як ти вирішила увійти в цю сферу?

В ІТ я приблизно 7 років. Починала з позиції QA інженера, а потім стала AQA. Я вивчала інформаційні технології в університеті, але тоді ще не зовсім розуміла, ким хочу працювати і яку професію обрати. Але все якось так незаплановано склалося і я дуже рада, що так вийшло.

В тебе вже була технічна освіта, а чи ти ще десь навчалась тестування додатково?

Насправді навчалася. Тому що в той час такої спеціальності в нас не було. Я тільки зрідка зустрічала якісь книжки по тестуванню ПЗ. Дуже мало людей розуміли, що це за професія. Для того, щоб отримати роботу, я багато вчилася, мені дуже допомогло менторство. Університет дав мені розуміння в загальному, що таке програмування та інші знання, які мені в професії знадобилися, але отримати першу роботу це не допомогло.

Тому я дуже вірю в підготовку і якщо є певна ціль, то можна всього досягти самому, навчитись і знайти правильних людей.

Розкажи, як ти отримала першу роботу і які в тебе були відчуття, переживання? І як підіймалася по кар'єрній драбині?

Все починалося з відсилання сотень резюме сотням компаній. Тому що без досвіду і практичних знань було важко отримати роботу.

Тоді я просто готувалася до співбесід, вивчала різноманітні ресурси по тестуванню ПЗ. Я розсилала резюме, проходила співбесіди, були перші розчарування. Коли розумієш, що недостатньо знань, немає зовсім досвіду, потрібно його якось здобувати. Але ці розчарування додавали ще більше мотивації.

В якийсь момент мені пощастило. Я отримала свою першу роботу. Це було мануальне тестування мобільних додатків. Я працювала близько 7-8 місяців і потім зрозуміла, що хочу рухатись кудись далі.

Далі була друга робота, де я почала розуміти, що таке автоматизоване тестування, в якому я можу використовувати більше знань, які у мене є з програмування. Мені це стало цікавим. Я почала розвиватись, шукати певні курси по Java, знаходити таски на проєкті для автоматизації.

І вже третя моя робота – це була суто автоматизація ПЗ. Надалі я працювала тільки як Automation QA.

Майже кожні 2 роки я змінювала проєкт, компанію, переїжджала в різні міста. Працювала в Одесі, Києві, Львові, Черкасах. Зараз також переїхала в ОАЕ. Працюю в Абу-Дабі.

Тобто automation тобі більше подобається, і ти можеш себе краще реалізувати саме в автоматизації?

Так. В якийсь момент я це зрозуміла. Були моменти в житті, коли я пробувала себе в девелопменті. Але згодом повернулася в автоматизоване тестування, бо це приносить мені більше задоволення і це цікавіше. Скільки я вже працюю в цій сфері, але щоразу на кожному проєкті знаходжу для себе щось нове. Нові інструменти, нові мови програмування. Розвиток для мене необмежений.

Як ти стала викладачем, спікером? Як прийшла до цього?

В якийсь момент мені довелося менторити моїх колег на одному із проєктів. Задача була в тому, щоб навчити Manual QA автоматизації. Цей досвід був успішним для мене. Я зрозуміла те, що можу ділитися своїми знаннями, й те, що це не так просто. Потрібно готуватися, вміти донести свою думку, правильно подати інформацію.

Мені сподобалось ділитися своїми знаннями. Я отримувала величезне задоволення, коли у людей щось виходило і в далі вони ставали Automation QA.

В основному досвід викладання і менторства був в компаніях, в яких я працювала. Зараз я надіюсь бути корисною для початківців і не тільки, щоб інформація, яку я розповім, принесла плюси тому, хто прослухає.

Яку користь із викладання ти знаходиш для себе?

Зараз для себе бачу в цьому челендж. Я відчуваю, що відповідальна за інформацію, яку подаю, щоб вона була зрозумілою для людей.

І є якесь відчуття задоволення, що це все недаремно. Зрозуміло, що робота є робота, спосіб заробляти на життя, але – це і є частинка мого життя, яка приносить мені задоволення. Саме розуміння того, що в мене є досвід, який я можу комусь передати і він може бути комусь корисним, приносить мені радість.

Розкажи про вебінар "Як підготуватися та успішно пройти технічне інтерв'ю на AQA позицію" Чим цінне та унікальне це заняття? Для кого воно буде максимально корисним? І що людина отримає після нього?

Безплатний вебінар Як підготуватися та успішно пройти технічне інтерв'ю на AQA позицію

iak_pidgotuvatys_ta_uspishno_projty_interviu_3.300x0.jpeg.pagespeed.ce.1m6V7xg0Bz.jpg

  • Переглядай огляд вебінару від спікерки на YouTube

Я вважаю, що цей вебінар може бути корисним як для початківців, так і для інженерів рівня Junior, Middle, Senior. Тому що всі ці поняття в кожній компанії різні. Питання можуть бути дуже різні в різних компаніях для всіх цих левелів спеціалістів. Я за свій професійний шлях проходила і проводила багато співбесід.

Основні питання, які зараз підготувала для вебінару – це питання, які я збирала сама із співбесід, до яких готувалася і дуже часто проходила успішно.

Це просто мій досвід. На просторах інтернету можна знайти багато запитань і відповідей для інтерв'ю. Але просто їх завчити не завжди достатньо.

От я підготувала питання, і на вебінарі хочу пройтися по кожному з них. Хочу донести основну думку, чому кожне із цих питань важливе і як правильно на нього відповідати, як розібратися в кожному з них на співбесіді.

Можна бути гарним спеціалістом, але прийти на співбесіду в іншу компанію і хвилюватися. Будь-який Senior може провалити співбесіду тільки тому, що він не підготувався.

І на цьому вебінарі хочу наголосити на важливості підготовки для того, щоб почуватися впевнено і не боятися.

Де ти зараз живеш і працюєш?

Зараз я живу і працюю в Абу-Дабі. Працюю в компанії "Securrency", яка займається розробкою продукту для фінансових інструментів. Мені дуже подобається.

Зараз займаюся розробкою автотестів на Python, що для мене також є незвичним, бо до цього завжди працювала на Java або JavaScript.

Вирішила спробувати щось нове.

Що тебе надихає і мотивує в житті і в роботі?

В роботі мене дуже надихає і мотивує відчуття, що те, що я роблю, приносить користь людям, моїм колегам, проєкту, компанії.

Коли я бачу, що результат моєї роботи ціниться, він важливий.

А в житті мене мотивує, коли є якась ціль, мрія, з якою ти прокидаєшся вранці, думаєш про неї, кожен твій день просочений цією мрією, якої ти хочеш досягти.

Також мотивують люди, які є навколо мене, історії успіху інших людей.

А в тебе є така мрія чи ціль?

Я хочу працювати в одній із топових компаній світу і жити в Каліфорнії.