Маріанна Нечипор: відповіді на гарячі питання про Практичний курс тестування

Маріанна Нечипор – засновниця та викладачка Практичного курсу Тестування з працевлаштуванням у Quality Assurance Group

✓ СЕО в QArtrock

✓ 11+ років у сфері ІТ, створила незалежний відділ тестування в CoreValue

✓ Разом з командою професійних ІТ-спеціалістів сприяє кар'єрному росту та розвитку тестувальників і не тільки.

Маріанна відповіла на найпоширеніші питання про курс тестування, які хвилюють нашу аудиторію та студентів.

Чим корисний Практичний курс тестування з працевлаштуванням?

За нього говорить сама назва – цей курс є ПРАКТИЧНИМ.

copy_copy_copy_copy_copy_dyzajn_bez_nazvy.300x0.jpeg.pagespeed.ce.bsvFsiH2bu.jpg

На цьому курсі студенти працюють з чотирма реальними проектами.

Вони починають від роботи з вимогами – це один проект.

Пізніше вони повністю вивчають процес тестування від початку до кінця – це другий проект.

Далі вони працюють у SCRUM-i – це третій.

І четвертий проект вони виконують під час самостійної роботи.

Самостійна робота триває цілий місяць. Наші студенти формують команди, ми даємо їм проект, і вони тестують його від початку до кінця.

Визначають бізнес-цілі, формують traceability-матрицю, пишуть тест-план, тест-кейси, тестують, пишуть баги і звітують. Пізніше представляють свою роботу на Відкритому захисті.

Які переваги курсу на противагу іншим?

Перша перевага в тому, що ми зробили курс багатогранним для того, щоб наші випускники доглибинно розуміли процес розробки ПЗ.

Курс починається з вивчення основ бізнес-аналізу.

Для чого це тестувальнику? Тому, що тестувальник частково виконує роботу бізнес-аналітика – роботу з вимогами.

Тестувальник перший має зорієнтуватися у чіткості і правильності вимог, для того, щоб написати правильні тест-кейси. Найкраще, коли QA engineer працює в ногу з BA над вимогами, і таким чином, вони роблять їх досконалішими та імовірність появи багу під час розробки ПЗ значно зменшується.

Ні в одному курсі тестування немає основ бізнес-аналізу

Друге – наші тестувальники проходять весь процес тестування як у Waterfall, так і в SCRUM.

Третє – вони вивчають API тестування, яке зараз дуже важливе.

Наші тестувальники вивчають Performance testing, як в теорії, так і на практиці.

Вони пізнають основи автоматизованого тестування та тестування мобільних додатків.

Четверте і дуже важливо – вивчають основи проектного менеджменту, щоб розуміти, як проходить весь процес роботи над проектом. Щоб правильно комунікувати та подавати інформацію РМ-у.

Вміти тестувати, виправити помилки та правильно подати результати клієнту.

Зберігайте дату собі у календарі!

Реєстрація та детальна інформація за посиланням:

Практичний курс Тестування з Працевлаштуванням

В чому цінність курсу?

В його багатогранності і практичності. Це практичний курс, який дає теоретичні знання, розуміння і практичний досвід, який студенти заносять в резюме.

Розкажи про викладачів курсу

Викладачі курсу – це працюючі спеціалісти в quality assurance, в ІТ-галузі. Усі вони із сильним досвідом, і їм є що сказати. Вони не лише можуть глибинно пояснити, а й поділитись своїми переживаннями. Слухаючи людину з досвідом, яка розповідає про виробничі нюанси, про те, що трапляється, наводить приклади з виробництва – таким чином наші студенти краще пізнають професію. Вони швидше адаптовуються до виробничих умов і швидше роблять професійний прогрес.

Як проходить підготовка до співбесіди?

Перед підготовкою до співбесіди, наш рекрутер проводить заняття, на якому розказує про поняття пошуку роботи, з чого все починається, як до цього правильно відноситися. Розповідає про те, як правильно сформувати резюме, що там повинно бути, що очікує компанія і рекрутер там побачити. Допомагає заповнити профіль в лінкедині.

Також наш рекрутер отримує запити від ІТ-компаній. Ми працюємо з компаніями понад 6 років, у нас вже є база. Всі знають, що у нас є професійні, добре навчені QA-інженери. До нас звертаються – ми надсилаємо резюме, які вже готові, компанія контактує з кандидатом і проводить співбесіду.

До того ж, рекрутер проводить індивідуальні співбесіди, щоб підготувати студента до неї, дивиться, де той робить помилки, чи правильно подає інформацію.

Таким чином, наші студенти часто і з першої спроби знаходять роботу. А інколи отримують декілька пропозицій роботи і вибирають, проводять з нами довгі дискусії над вибором компанії.

Які запитання ставлять на співбесідах і що треба знати?

Початківцям трема мати поняття, що таке тестування, які є види тестування, як виглядає процес тестування, що повинен знати і вміти тест-інженер. Вся теорія є у нашому підручнику, тому варто уважно перечитувати його перед співбесідою.

Щодо практичної частини – якщо студент бере активну участь у виконанні домашніх завдань, добре виконує самостійну роботу, яка триває місяць у команді по SCRUM-y – це дуже круто. Нашим студентам є що розповісти, вони розказують, що робили, діляться своїми враженнями.

Є ті, кому подобається performance testing і вони тестують.

Є ті, кому подобається робота з вимогами і вони йдуть працювати бізнес-аналітиками.

Є ті, кому подобається організовувати роботу в команді і вони йдуть працювати в ІТ-компанії Junior PM.

Як скласти якісне резюме?

Спочатку йде чітка інформація про вас: прізвище, ім'я, контактні дані (email, телефон, Skype...)

Важлива інформація про професійні навички, якими ви володієте. Технічні і практичні, які потрібні спеціалісту, якого шукає ця компанія.

Для спеціаліста з тестування ПЗ це: вміння писати тестову документацію, проводити певні види тестування, володіння інструментами для тестування.

Далі треба зробити фокус на професійну освіту. У наших випускників вже є досвід роботи на 4-х проектах. Вони кожен проект детально записують собі в портфоліо.

Нижче записується найближчий досвід: що ви робили і за що несли відповідальність. Це обов'язково варто прописувати, адже можливо саме цей досвід може стати ключовим у виборі саме вас на дану посаду, і ваша робота може бути максимально корисною на даному проекті.

Наступне – записуєте всі ваші навчання (університет, курси, все, що ви вивчали, все, що може бути корисним в напрямку тестування чи професії, яку вибираєте.

Не забудьте написати якими мовами володієте і на якому рівні. Також можна вказати свої хобі, якими займаєтесь, це також може стати приємною фічою у вас, як у кандидата.

Що таке відкритий захист проектів тестування, кому і для чого він потрібен?

Відкритий Захист проектів тестування – це дуже цікаве дійство, тому що за 20-40 хвилин ми бачимо цей результат, екстракт усіх напрацювань, які наші студенти здобували протягом 3 місяців. І вони виглядають досить круто і професійно.

Часто я дивлюсь на них і можу порівняти з тими тестувальниками, які вже працюють, і часто наші студенти набагато крутіше звучать і набагато глибше розуміють продукт.

Чому? Бо, власне, ті основи бізнес-аналізу, основи проектного менеджменту, кількаразове проходження тестових проектів, повторення, доглибинне розуміння, робота в команді – це все дуже важливо.

Дуже приємно спостерігати, коли люди доповідають про свої результати роботи, і як вони, як годинник, чітко один одному передають теми до розповіді. Як діляться благами, які знайшли, як пишуть тестову документацію, як планували, хто що буде робити, як діляться враженнями, чому вони зробили ті чи інші висновки. Дуже приємно дивитись, які вони професійні.

Переглянути вІдкриті захисти можна тут:

Відкриті Захисти Проектів Тестування

Розкажи про актуальність вакансій

Ринок ІТ дуже прогрітий. У нас завжди було багато вакансій і ми їх закривали.

Наші випускники дуже добре себе зарекомендували і зараз працюють майже в кожній ІТ-компанії. Всі знають їхнє відношення до роботи, їхній підхід, досвід, їхнє розуміння процесів і взаємодію в команді.

Зараз запитів на наших студентів так багато, що наших їх розбирають ще на початку навчання, після 1 місяця на курсі. Так, вони можуть працювати вже після 1 місяця, бо якраз за цей час вони проходять всі важливі для тестувальника основи, а далі отримують і поглиблюють додаткові знання у технічному і менеджерському напрямку. Тому так, вони готові до роботи.

Якщо подивитись захист 40-ї групи, то там з 30 студентів – 15 працювали вже на курсі. І всі інші теж швидко допрацевлаштувались.

На сьогодні ми також маємо запити від компаній і розіслали всі готові резюме.

Як швидко працевлаштовуєте?

Після 1 місяця навчання на курсі студент готовий до роботи.

Чи ви маєте договір з ІТ-фірмами?

Ми маємо домовленості з компаніями: вони скидають нам всі відкриті вакансії, а ми по можливості допомагаємо їх закривати.

Як проходить працевлаштування?

Компанія (рекрутер, PM) присилає нам запит, що потрібен QA-інженер, ми надсилаємо резюме. Люди проходять співбесіди, і роботодавці вже індивідуально підбирають кандидата за запитом.

Звісно, іноді є труднощі, буває, що хтось не знаходить роботу відразу. Тоді ми індивідуально проводимо роботу з кандидатом і знаходимо, в чому помилка.

Буває, що людині треба дошліфувати знання. Тоді ми даємо потрібні матеріали, чи проговорюємо з людиною певні теми.

Або, якщо це стосується м'яких навичок, я сама проводжу співбесіду, щоб зрозуміти, що саме заважає людині. Часто з технічними знаннями все простіше – людина може піти і довчити.

Буває, що вам подобається компанія, і ви подобаєтесь їй, але ви чогось не знаєте – то можна домовитися, що ви довчите і прийдете. Це якщо ваші м'які навички підходять компанії.

М'які навички – справа делікатна. І якщо на співбесіді ніби все добре, але щось не сходиться і вам не говорять про технічні, то швидше за все, справа у м'яких.

Часто після індивідуальних співбесід зі мною, наші студенти влаштовуються на роботу.

Наскільки зараз потрібні IT-фахівці? Розкажи про гарячий ринок

Ринок дуже гарячий, він булькає і парує. Він розширюється, індустрія швидко розвивається, випускається багато програмних продуктів. Також сам напрямок тестування дуже розширюється і, відповідно, попит на тестувальників збільшується. Висока конкуренція на ринку між програмними продуктами, і рівень якості тих продуктів стає надзвичайно важливим. І чим далі, тим більшою буде конкуренція за якість. Тому тестувальники завжди матимуть роботу.

Ким ще можуть стати студенти Практичного курсу тестування з працевлаштуванням?

Після практичного курсу наші студенти йдуть працювати не тільки тестувальниками. Вони працюють бізнес-аналітиками, проджект-менеджерами, менеджерами по роботі з вимогами.

Які є напрямки після курсу:

  • Тестувальник ручного тестування
  • Тестувальник автоматизованого тестування
  • Бізнес-аналітик
  • Проджект-менеджер
  • Також наші випускники йдуть в рекрутери.

Кожен себе знаходить за своїми сильними сторонами. Іноді людина приходить на співбесіду, і рекрутер сам бачить її сильні сторони. І тестувальник може піти на іншу посаду.

Люди з якою освітою приходять на курс?

До нас приходять дуже різні люди. Люди без спеціалізованої освіти, спортсмени. У нас був плавець, який не мав нахилу до цієї професії. Він поставив себе на режим і просто змушував себе вивчати предмет, закінчив ручне і автоматизоване тестування і пішов працювати відразу інженером з автоматизованого тестування.

Економісти, кібернетики, журналісти, бухгалтери, юристи, Філологи теж фантастично працюють тому, що вони вміють працювати з інформацією. А якщо це ще й іноземний факультет, то вони почуваються як риба у воді.

Математики швидко переходять в автоматизоване тестування.

Теологи, які вподобали собі бізнес-аналіз.

Матері в декреті, люди без освіти та люди з дуже хорошою освітою, кандидати наук, вчителі, фізики, хіміки. І всі вони знаходять себе в ІТ. Першими критеріями є бажання вчитися і працювати, і посидючість. Якщо в людини є ці критерії і вона старається – вона обов'язково досягне успіху і то неабиякого.