Інтерв'ю із спікером - Любомиром Бойко

Хлопець, який любить робити все "коротко і по суті" і точно знає, як іти до своєї мети, навіть якщо за спиною багато відмов.

  • Зараз у Любомира вже 3+ роки досвіду в Product/Project management та leading development type на різних проектах.
  • Він управляє командами та займається моніторингом стану проектів.
  • Ролі: Product manager, Business analyst, Project Manager, Scrum master
  • Працював на різних посадах, бо у великих компаніях є можливість починати проект як координатор, а закінчувати як РМ, бізнес-аналітик чи SCRUM master.

Спікер вебінару: Шлях до Проектного Менеджменту

facebook-podii_1920x1080_piks.300x0.png.pagespeed.ce.0L7dN-sI99.png

  • Як ти прийняв рішення працювати проектним менеджером?

Робота, якою я займався до того, теж стосувалась менеджменту загалом. Тому, коли мені запропонували таку посаду в ІТ, я залюбки погодився. Це був збіг обставин, ось так, коли збігаються твої очікування, знання і можливості.

  • Як вибирав де вчитися?

У мене була освіта з менеджменту як такого. А коли ти починаєш шукати роботу, то ходиш по курсах, шукаєш менторів, опитуєш працюючих спеціалістів. Я проаналізував багато курсів, лекторів, і пішов здобувати знання. Зараз РМ, який працює більше двох років, сам може проводити екскурс в професію. Ось так я почав з курсів, потім було стажування в компанії, вони взяли мене і там я вже розвивався.

  • Як ти став викладачем, спікером?

Це фактично буде мій перший такий досвід. У мене є поки що лише досвід менторингу, коли я розказував та допомагав людям потрапити у проектний менеджмент.

У мене є знання і навички, помилки та успіхи, якими я можу поділитися з іншими.

  • Як ти вважаєш, що дає викладання? Чого ти очікуєш від цього процесу?

Мабуть, про це говорять всі викладачі, але я повторю, що це чудова можливість систематизувати і вдосконалити свої знання. Для мене це ще й бажання допомогти ще комусь, хто хоче стати РМ.

  • Що ти порадиш початківцям?

Це банально, але – не здаватись. Перейти в цю професію не так просто. І переконати людей, що ти готовий взяти на себе відповідальність за проекти – теж не просто. Звісно, на початку можна зіткнутися з багатьма викликами, відмовами, провалами. Але варто бути проактивним.

А ще порада з особистого досвіду – треба знайти собі людину, яка вже успішно працює в цій сфері, і не відставати від неї. Ставити питання, проситися на стажування, ходити на курси, знаходити ком'юніті.

  • Чи можеш дати поради спікерам?

Я вважаю, що викладати – це таке додаткове соціальне навантаження. Інформація існує для того, щоб нею ділитись. Чим більше в цій сфері буде обізнаних людей, тим сам ринок ставатиме якіснішим і досвідченішим. Це дає такий глобальний вплив.

  • Чи є у тебе страхи щодо викладання, як борешся з ними?

Немає страхів, але хвилююсь, щоб на все вистачило часу. Щоб підготуватися, якісно пояснити матеріал, максимально донести його слухачам. Щоб івент пройшов ефективно.

  • Чим унікальне, цінне твоє навчання і чому людина має прийти на нього?

Можливо воно і не є унікальним, бо є багато доступної інформації. Але це все буде інтерпретувати людина, яка сама пройшла цей шлях своїми руками зі своїми помилками (тобто я), фільтрувати її для слухача, без зайвих ліричних відступів. Лише власний experience.

Іноді у початківців після 20 відмов опускаються руки. У мене було більше 30 відмов, але я не зупинився. Подавався далі, шукав далі. Це здається банальним, але важливим для когось. І коли тобі про це розповідає людина, яка це пройшла, це набагато краще сприймається.

  • Де ти зараз працюєш?

Зараз працюю у компанії Selecto із березня 2018 року. Ми робимо проекти, які починаються з проблем клієнтів, закінчуємо готовими продуктами з активними юзерами.

  • Що тебе надихає, мотивує і захоплює?

Я намагаюсь поєднувати ці позиції, але вони як забирають, так і приносять певну енергію.

Надихають історії успішних і розумних людей. Надихають та мотивують також негативні кейси, коли ти бачиш, як людина може помилятись, але однаково йти далі, виправляти помилки і досягти успіху.

Захоплює спорт: біг, плавання. Люблю походи і читати.

А ще подорожі. В цьому велика перевага професії – можна працювати будь-де. Я вже місяць в Чорногорії і працюю дуже ефективно.

  • Яке твоє кредо?

"Коротко і по суті" – моє кредо, так як ми всі обмежені в часі, треба робити все по суті, ефективно, розставляючи пріоритети, не розпорошуючись на дрібниці.