Іван Нагірний

QA Production Director

Іван Нагірний — Director QA  at Corevalue

 

Раніше QA Production Director, QA Deputy Director, QA Team Lead — Quality assurance at software developed for Clinical research companies.

Викладач курсів «Практичного курсу Тестування» «Реляційні Бази Даних / SQL»  «Rest Api Testing Postman Newman Jenkins (Online+Offline)»  у Quality Assurance Group.

Загальний досвід: понад 10 років в ІТ сфері, десятки успішних проектів та сотні студентів ; Founder e-Learning platform Diprella

Топ 6 актуальних Запитань і Відповідей

 1. Чи можна віднести тестування АРІ до такого рівня тестування як Системного Інтеграційного чи навіть Модульного?

Так, на мій погляд цілком можливо. Адже АРІ реалізується ще на ранніх етапах розробки коли не маючи ще системного звичного для всіх тестування Тест Інженери можуть організувати процес тестування окремих АРІ функцій виконуючи тим самим Модульне тестування.

Однак для мене особисто більш цікавіше та однозначно ефективніше коли мова йде про тестування АРІ на трішки іншому рівні — Системно-Інтеграційному, коли ми можемо сформувати цілі сценарії (ланцюжки) виконання АРІ функцій.

2. Що важливо знати та враховувати при тестуванні АРІ?

Знову ж таки, перед тим як планувати та безпосередньо виконувати тестування АРІ потрібно розуміти яке з двох випадків Ви намагаєтеся покрити – модульне чи все таки інтеграційне?

Для модульного достаньо мати документацію по АРІ та сам інструмент тестування, як наприклад Postman чи будь який інший. Таке тестування передбачає лише переконатися чи кожен окремий АРІ метод виконує те завдання, що перед ним стоїть.

Якщо ж мова іде про Інтеграційне тестування, то тут також важливо розуміти: Як пов’язані між собою АРІ методи на рівні даних, які вони опрацьовують?

3. Інструментарій для АРІ тестування?

  • Вибір інстументу залежить від кількох аспектів.
  • Насамперед це тип АРІ на проекті SOAP, REST, QraphQL чи щось інше)
  • Наскільки вибраний інстумент дозволить у повній мірі потестувати АРІ
  • Який саме рівень тестування необхідно покрити (компонентне чи інтеграційне)
  • Гнучкість, а саме можливості інстументи в разі зміни АРІ чи окремої його частини
  • Можливості інтеграції вашого тестового АРІ проекту з сервісам СІ та Deploy процесами, включаючи репозиторії

Як бачите, можна обрати насправді будь-який інструмент для тестування, головне щоб він відповідав потребам проекту та не сторював на певному етапі для Вас блокерів.

4. Що саме підлягає тестуванню в АРІ методах?

Принцип роботи АРІ полягає у формуванні запиту та отриманні Відповіді (респонсу), от саме всі елементи Відповіді і будуть тестуватися, включаючи Статус, що повернувся. Тіло відповіді, якщо воно присутнє зі всіма його ементами по-окремості та Заголовків.

5. Як зробити тестування АРІ максимальрно ефективним та оптимізованим?

Потрібно розглядати АРІ не як незалежний рівень в архітектурі програм, а як інтеграційний механізм всієї системи, враховуючи при цьому бізнес сценарії, оскільки саме їх варто автоматизувати на рівні зв’язаних АРІ методів.

6. Як поєднати тествання АРІ з тестуванням продуктивності?

Тестування продуктивності також не є обмеженим лише одим видом перевірки та поділяється на тестування продуктивності як по типам тестування (як от навантажувальне, стрес тестування), та і виду навантаження системи, навантаження серверної частини, користувацької частини чи бази даних.

Самим мабуть популярним є навантаження серверної частини, адже говорячи про навантаження користувацької у нас зявляються дуже багато змінних величин, які прорахувати усі надзвичайно складно, адже всі середовища різні, способи комунікації різні, а отже тому виходить дуже багато комбінацій.

Якщо обмежитися тестуванням серверної частини, то одним із інструментів для такого тестування є Jmeter. І все, що він насправді робить, це записується сценарій виконання в системі і далі відфільтровуються і навантажуються здебільшого АРІ методи.

Саме тому таке ж тестування можна робити і з допомогою Postman, ну не саме цього інструмента, а Newman – його консольного клієнта для запуску тестів.

Більше детальніше з практичними прикладами дивіться два записи вебінарів “Фішки Тестування АРІ” на нашому YouTube каналі. Ставте Лайки, підписуйтеся 🔊 на наш YouTube канал 👍👍👍

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X