Сергій Юрович: Чому я став тест-інженером і раджу всім!

Із самого дитинства ми замислюємося, ким хочемо стати, якими будемо в майбутньому. В процесі дорослішання, перебуваємо в пошуках: себе, власного сенсу життя та чим хотіли б займатись. Сім’я нам надає лише фундамент, а всю будівлю ми вибудовуємо власноруч.

Сергій Юрович не є винятком, він пройшов довгий життєвий шлях, поки не визначився з професією, яка йому приносить задоволення.

Народившись в інтелігентній сім’ї, де дідусь – кандидат наук, бабуся – вчитель української мови та літератури, мати – директор школи, маленький Сергій мріяв бути лікарем. Після закінчення фізико-математичного ліцею, поступив до університету ім. Івана Франка м.Львова на економіста. Маючи любов до рок-музики, він з друзями створив рок-гурт під унікальною назвою «Яка існує» та 10 років грав у ній басистом. Паралельно працював в банку і, навіть, півроку в сфері обслуговування.

Сергій тестував себе, власні шляхи та можливості немалий відрізок часу, доки не вирішив це зробити своєю професією.

Сергій, якими були твої перші кроки для роботи в компанії QArtrock?

– Перш за все, я пішов на курси компанії QAgroup. По їх закінченні, в мене з’явилось багато нових знайомств. Оскільки я показував хороші результати, мені запропонували роботу.

Чим тобі подобається твоя діяльність?

– По характеру я є прискіпливою до деталей людиною. Навіть в повсякденності завжди звертаю увагу на будь-які нюанси. На роботі, залишаючись собою, роблю те, що подобається. В нашій компанії нам дають повну свободу дій для вирішування питань власним способом. Мені дуже приємно, що IT це одна із небагатьох галузей в Україні, де цінують мислячих співробітників та бачить справжній потенціал людини. Можна сказати, що в нашій роботі ми впорядковуємо хаос. Яким чином? Пояснюю: замовник дає завдання –  об’єкт для роботи, а команда тестерів вивчає програму. Ми створюємо каркас системи тестування і втілюємо її в життя. Цей процес можна порівняти з тим, якщо б в тебе були лише креслення, цвяхи та дошки, а ти з цього зробив повноцінне судно. Підсумок нашої спільної роботи усіх задіяних у проект людей – в мене викликає радісне захоплення.

Якими якостями має володіти тест інженер?

– Звичайно, це мати аналітичний склад розуму. Тобто, вміти розраховувати хід своїх думок на перед, як в шахах. Бачити не тільки механізм, а й цілу конструкцію. Досить важливо бути уважним до деталей. Не зважаючи на те, що ця інформація зустрічається майже всюди, від цього дані якості не стають менш актуальними. А також, вміти працювати з людьми, які тобі не завжди подобаються.

Як ти зрозумів, що дана професія тобі підходить?

– Ще в далекому дитинстві мені мама принесла радянський журнал (не пам’ятаю назви), в якому на одній зі сторінок був мозаїчний різнокольоровий малюнок. На наступній сторінці було оголошення, що даний малюнок згенерований математичним алгоритмом, який був реалізований у вигляді комп’ютерної програми з кодом на мові Pascal. Для мене це було, як магія. Відтоді я почав заглядатись на програмування.

На твою думку, в чому секрет успіху?

– Працювати і ще раз працювати. Спочатку зробити, потім розраховувати на винагороду ((с.)Маріана Нечипор). А не навпаки.

Які якості ти цінуєш в людях?

–  Щирість, тактовність, почуття гумору, інтелект, коли людина не боїться бути собою.

Які б поради ти дав початківцям?

– Не боятися, бути впевненим у власних можливостях! Пересилити себе, почати розбиратися в тому, що на перший погляд здається «непідйомним». Якщо під час навчального процесу виникають будь-які труднощі, то Вам варто розібратися з головним питання «Чому?» Чому в мене не виходить, чому я не можу зрозуміти те чи інше і т.д. Прийняти для себе, як факт, це Ваше, або ні, чи можливо Ви відчуваєте звичайнісіньку лінь. Визначитись хто Ви та яку хочете відігравати роль у власному житті.

P.S. Вірте в себе! Не забувайте, що не помиляється лише той, хто нічого не робить.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X