Навіщо тест-інженеру Python? 7 причин від Павла Мриглоцького

Інтерв’ю з Павлом Мриглоцьким:

Павло — Senior QA Automation, ISTQB® certified Engineer. Досвід 12 + років у ІТ.

Викладач курсу Курс Автоматизація Тестування. Python (Online+Offline)

 

Причина #1 Зростання попиту на інженерів автоматизованого тестування

Cучасні тенденції — нові версії програмних продуктів виходять, релізяться все частіше. При цьому нові фічі, систем ускладнюються і відповідно повторне ручне, тобто регресійне тестування, стає дуже затратним по коштах і зростає потреба в автоматизації тестування.

Причина #2 Економія часу

Python — інтерпретована об’єктно орієнтована мова програмування від самого її зародження. Python — динамічна мова програмування, це значить що на пайтоні досить швидко і легко писати перші автоматизовані скрипти. Досить легко відлагоджувати та підтримувати тести. Наприклад, ось алгоритм написання першого автоматизованого скрипта на Python за посиланням.

Чому це перевага?

Щоб отримати результати автоматизованих тестів, логічно ми повинні їх запустити. Ми знаємо, що бувають зовсім незручні мови програмування для автоматизованого тестування, а Python якраз не така. Опісля запуску автотесту інтерпретатор одразу видає списочком всі помилки компіляції, що значно збільшує продуктивність тестів, а саме час на редагування, тестування і налагодження в значній мірі зменшується.

Причина #3 Наявність інструментів функціонального програмування дає великі можливості у написанні тестів

У продовження попереднього пункту, ми можемо «ліпити» наші тести, не лише у вигляді  класів, що не завжди очевидно, але й просто у вигляді колекцій функцій. Ми можемо декорувати або застосовувати генератори. Тобто, всі ті можливості, які дає нам функціональне програмування — присутні у Python в повній мірі.

Причина #4 Наявність багатьох сторонніх бібліотек автоматизованого тестування

Існує багато Automation фреймворків, які мають різний ступінь налаштовуваності та гнучкості. Деякі є повністю «predicted», наприклад фреймворк Cucumber. Бібліотека PyTest, яка в роботі, як конструктор, який Ви зможете складати як завгодно під Ваш специфічний продукт. Основними перевагами PyTest знову ж таки є гнучкість, налаштовуваність, підтримка параметрів командної стрічки та параметризації тестів.

PyUnit – не така гнучка бібліотека для тестувальників, як для програмістів, проте нормальна як інструмент для тих хто кому подобається структура тесту (у вигляді класу)  та  колекції тестів.

Не забуваймо є ще Nose, який сумісний з PyUnit та PyTest і написання та запуск тестів у цьому фреймворку ми можемо робити, як у вигляді тестового класу, так і колекції функцій.

Причина #5 Достатня кросплатформенність

На сьогоднішній день, немає проблеми, що Python не запуститься на Windows! Запуститься! Особливо Windows 10 має вмонтовану підтримку! На інших платформах і на мобільних девайсах теж все працює.

Причина #6 Гнучкість

Офіційна підтримка таких інструментів автоматизації, як Selenium, Appium — на сьогоднішній день вкрай важливо!

Причина #7 Python – це локанічно

Так, Python — це локанічно, в одній стрічці коду ми  виражаємо більше змісту, ніж часом в чотирьох в Java.

Інтерв’ю записане Олесею Потьомкіною

Дивіться

Опубліковано Володимиром Форостиною Четвер, 17 січня 2019 р.

Відеозапис Презентації курсу Автоматизованого Тестування Python на IT Event у готелі Дністер, Львів 2018

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X