Кому потрібні курси “Основи Автоматизованого Тестування на C#”? Інтерв’ю з викладачем

Три місяці щоденних двогодинних занять на різноманітних ІТ курсах та домашньої практики вдома по вечорах, чотири роки роботи в ІТ галузі, сотні успішних кейсів в Automation Testing. У нашого викладача курсу Автоматизоване тестування на мові програмування C# за спиною хороший багаж знань, а в голові — багато думок, якими він готовий з радістю поділитись:

  • Як дорости до зарплати тестувальника $2500 на місяць?
  • Що робити, щоб будь-які ІТ курси не пройшли даремно?
  • Яким повинен бути рівеньвідповідальності й суворості до себе самого?

Читайте відповіді на ці та інші питання в інтерв’ю нижче…

Ідеальний учасник IT курсів

Знаючи про хороші перспективи роботи в IT (роботу в іноземних компаніях, високу зарплату, класні умови праці), багато людей вирішують піти на ІТ курси включно й на курси тестувальника. Хтось, як от мій кум, не має досвіду у цій сфері, але має бажання розвиватись. Хтось має бажання вчитись, бачить ціль і при цьому ще й має базові знання. Звісно, цьому другому “комусь” буде легше. Так, курси розраховані на всіх, але чим більший технічний досвід, навіть у інших галузях, тим легше!

Магічна кнопка знань

А якщо такого технічного бекграунду немає, чи можна встигнути підготуватись до курсу, що почнеться в кінці січня 2019? Звісно можна! Немає магічної кнопки чи супер книги. Зате є купа статей в інтернеті про автоматизоване тестування також.

В ідеалі щоб успішно розпочати кар’єру Automation Test Engineer потрібне знання основ однієї профільної мови програмування (Java, C#, Python). Плюс розуміння для чого студенту ці курси. Хочеш потрапити в ІТ та знайти хорошу роботу з часом? Працюєш тестером ручного тестетування (мануальщиком) є проект і бажання перейти в автомейшени?  Круто, приходь на курси!

Кому насамперед потрібне автоматизоване тестування?

Автоматизоване тестування — вид тестування програмного забезпечення, що якраз найбільше набуває популярності. Це процес розробки ПЗ, що робить проект значно ефективнішим. А ще таке тестування значно економить час.

Кожного разу, коли ітерується новий цикл розробки, додається новий функціонал програми, потрібно протестовувати увесь функціонал знову й знову по колу. Цей вид тестування програмного забезпечення називається regression testing або регресивне тестування. Мануально ручне  тестування займає дуже багато часу.

Я працював на проекті де regression був розрахований на 4 людей і тривав 2 тижні. Це дуже довго і клопітно, адже якщо компанія кожні 2 місяці робить продукт, то з мануальним тестуванням на 2 тижні тестери вилітають на цей regression. При цьому автоматизоване тестування допомагає уникнути такого по-чорному марнування часу. 80% з тих тестів можуть покрити автоматичні тести, які бігають кожну ніч і одразу теж автоматизовано дають девелоперам фідбек.

Найцікавіше у Автоматизованому Тестуванні

Моя улюблена тема з курсів — об’єктно-орієнтоване програмування. Славнозвісне ООП — це найцікавіша, а водночас і найскладніша тема. Ще дуже цікаво дізнаватись про Selenium WebDriver. Зрозуміле пояснення для людей  зовсім не дотичних до сфери ІТ і тестування програмного забезпечення зокрема. Selenium WebDriver — це така штука, яка дозволяє взаємодіяти з браузером. Наприклад, без рук автоматично знайти кнопку на моніторі компа, клацнути на неї, знайти поле, ввести щось у ньому через код. І це все не вручну, а програмою. Бігають віконця без твого прямого втручання.

Логіка та порядок

30% курсу Автоматизоване тестування на мові програмування C# — буде теорія. Все інше — обіцяю буде практика. Основна частина — написання тестового фреймворку. Наша ціль — навчитись створювати фреймворк, на основі якого можна буде писати готові тести хто де вже буде працювати автоматизатором.

Що таке тестовий фреймворк?

Будь-які тести пишуться на основі фреймворку, адже його зручно підтримувати. Будь-якій людині, яка приходить у проект, достатньо розібрати фреймворк і вона у курсі справи. Тестовий фреймворк, який ми створимо, можна навіть продавати. А ще коли новачок йде у якусь компанію і уже має свій фреймворк — це дуже крутий плюс до CV Automation Test Engineer.

Теми даного курсу автоматизованого тестування я постарався розкласти у порядку так, як їх треба вивчати, щоб навчитись писати на вебдрайвері. Спершу потрібно знати основи програмування та інші базові речі. Потім, слід навчитись працювати з вебдрайвером, потрібно навчитися оформляти фреймворк. Для нього потрібно знати об’єктно-орієнтоване програмування, деякі патерни.

Про ціль в житті й ІТ загалом

Раніше я мав негативний досвід роботи на державному підприємстві. Зараз працюю в американській компанії й активно рекламую роботу в ІТ, навіть інколи надто активно рекламую роботу в ІТ, бо тут круто. Справді ІТ, то круто. Протилежно інша культура праці. Нас ще ніхто не критикував, лише підказували що варто допрацювати, а що покращити.

Багато моїх знайомих теж цікавляться курсами тестувальників, особливо автоматизованого тестування. Але декого відштовхує вартість курсів. Тим не менше, маючи чітку ціль, люди розуміють, що вартість курсів є дуже низькою у порівнянні з прибутком, який вони можуть отримати на роботі automation testing, особливо коли доростуть до щабля Senior Automation QA Engineer

P.S

Всім бажаю успіху! Просто почніть!

Остап Войцеховський

Професійний досвід: 4 years of experience in Web/Desktop/Mobile/API automation testing using .NET/C# and Java technologies. 

Інтер’ю записала Автор Блогу Таню відійди від Вогню — Шевченко Таня. Дякуємо Тані.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X