Як увійти в ІТ? Практичні рекомендації.

16.12.2016

Ірина Матвіїв - HR-Директор Quality Assurance Group

«Як потрапити в ІТ сферу?» - це питання з кожним днем набирає все більшої популярності, воно турбує людей різного віку та різних сфер діяльності, воно актуальне і виникає в щоденних розмовах, під час зустрічі давніх друзів, в транспорті та за кавою, будь-де можна почути: «як потрапити в ІТ?», «хочу в ІТ», «як ти потрапив в ІТ?» і т.д.

І це не дивно, адже ІТ сфера – це сфера, яка продовжує стрімко та невпинно розвиватися та рухатися вперед. Складається враження, що вакансії тут не вичерпуються, вони є і будуть, щодня потрібні нові та нові спеціалісти різних напрямів від початківців до висококваліфікованих.

Займаючись рекрутингом, спостерігаю невпинне зростання вакансій у ІТ галузі. Кожного дня з’являються нові пропозиції роботи,  хороші спеціалісти цінуються на «вагу золота». Рекрутери ІТ компаній витрачають дуже багато часу та зусиль на пошуки відповідних кандидатів. І зважаючи на те, що кількість рекрутерів у компаніях зростає, можу з впевненістю ствердити, що кількість вакансій  продовжуватиме зростати також.  

То як ж потрапити в цю чарівну сферу інформаційних технологій? Чи  кожному під силу стати ІТ спеціалістом? Чи можна стати ІТ спеціалістом без спеціальної технічної освіти? Який рівень англійської мови необхідний, щоб успішно пройти співбесіду на зайняття тої чи іншої посади в ІТ сфері?

Отже, які ІТ спеціальності існують та яких ІТ спеціалістів шукають на сьогоднішній день?

Сьогодні ми зупинимось на кількох найбільш популярних на даний час спеціальностях в ІТ сфері, таких як проектний менеджер (керівник проекту розробки пз), програміст (розробник програмного забезпечення), веб-дизайнер та тест-інженер (інженер з забезпечення якості програмного забезпечення).

Окрім перелічених спеціальностей в ІТ є ще безліч інших, однак щоб детально обговорити вимоги до кожної з них однієї статті буде замало.

Для того, щоб потрапити в ІТ сферу не обов’язково закінчити прикладну математику чи спеціальний факультет комп’ютерних наук, можна просто перекваліфікуватись на спеціалізованих курсах, де Ви вивчатимете лише те, що Вам насправді знадобиться в роботі. Також великим плюсом курсів будуть практичні завдання та самостійна робота. Як правило, на хороших курсах викладають ІТ спеціалісти-практики, які весь день працюють в ІТ компанії над реальними проектами, а ввечері діляться досвідом зі своїми студентами. Навчання на таких курсах проходить у вечірній час і не потребує звільнення з роботи до моменту реального працевлаштування у новій, перспективній для Вас ІТ компанії. 

Перед тим як обирати курси, необхідно вибрати напрямок в якому Ви б хотіли розвиватись.

Скажу відразу, що для того щоб стати розробником програмного забезпечення, необхідно мати аналітичний склад розуму, мислити алгоритмами, вміти прораховувати кілька кроків на перед, в ідеалі любити математику та грати в шахи :) Хоча звісно, програмістами стають не лише природжені математики.

Щоб стати веб-дизайнером варто мати задатки творчого мислення, вміти бачити те, що не помічають інші, мати дуже добре розвинуте почуття смаку та колористики, а також вміти працювати з певними програмами, тут звісно без спеціальних курсів також не обійтись.

Цікавіше та водночас інтригуюче виглядає ситуація з тестуванням програмного забезпечення, тут чи не найважливішою рисою є уважність до деталей, а також посидючість та як не дивно комунікабельність.

Також цінуються вміння аналізувати, чіткість висловлювання, послідовність, відповідальність, наполегливість, комунікабельність, бажання зробити продукт кращим та здоровий перфекціонізм, адже основним завданням спеціаліста з забезпечення якості є висока якісь кінцевого продукту, який потрапляє до рук споживача чи безпосереднього замовника.

Різноманітність напрямків в ІТ, якими можуть займатися спеціалісти із забезпечення якості вражає. Починаючи від ручного функціонального тестування, автоматизованого тестування, тестування безпеки, тестування даних, тестування вузькоспеціалізованих технічних напрямків, продовжуючи аналітиками вимог, бізнес аналітиками, і т.д. і т.п. та завершуючи керівниками команд, проектів, менеджерами.

Яка ж ситуація з англійською мовою? Англійська мова для ІТ спеціаліста будь якого рівня є надзвичайно важливою тому що дозволяє порозумітися із замовником та усіма учасниками проекту на стороні замовника. Тому вивчення англійської мови є просто необхідним.

Отже, вибір за Вами, якщо Ви прийняли рішення щось змінити в своєму житті, і Вас приваблює ІТ сфера, дійте!
І не важливо, яка у Вас основна освіта,  і на скільки добре Ви спілкуєтесь англійською мовою, головне Ваше бажання,  а все інше додасться, вивчиться, опанується.

І ще одна маленька порада: не помиліться у виборі курсів, якщо Ви плануєте повністю змінити сферу своєї діяльності не вибирайте найдешевші та найкороткотриваліші курси, пам’ятайте приказку: «Скупий платить двічі», часто після таких курсів потрібно йти на ще одні курси, щоб повністю опанувати обрану Вами професію, а це означає потратити ще трохи часу та коштів.

Обирайте курси, які ведуть діючі спеціалісти з досвідом та з професійними досягненнями у вибраному Вами напрямку. Саме знання, перевірені на практиці та виробничий досвід викладача, дадуть Вам все необхідне для того, щоб розпочати новий успішний шлях у новій професії.

Прогресивність розвитку ІТ галузі захоплює нескінченністю появи нових професій та нових спеціалістів. Щоразу приємно дивуюсь, наштовхуючись на оголошення пошуку спеціалістів нової генерації. Достатньо зайти на сайти пошуку роботи та вчитатися, яке різноманіття посад пропонує ІТ сфера, щоб зрозуміти, як швидко вона розвивається.

Успіхів Вам! Вперед до перемоги!

І пам’ятайте: «Якщо Вам не подобається місце, де Ви знаходитесь зараз - змініть його, Ви ж не дерево» (Джим Рон)