Визначте скільки гармонії у Вашому житті, завдяки Колесу коучингу

16.12.2016

Колесо життєвого балансу, або ж колесо коучингу, є одним із простих, але результативних та інформативних коучингових інструментів. Це ідеальний варіант, якщо ви вирішили зайнятись самокоучингом.

Існує багато варіантів використання цього інструменту. Ми розглянемо класичний варіант і деякі його підтипи.

  • Необхідно обрати 8 (±2) сфер вашого життя, які найбільш вагомі для вас. Для полегшення вибору подумайте, без чого ваше життя не буде комфортним (сім’я, робота, хобі, друзі і т.д)
  • Зобразіть на аркуші паперу діаграму, розділивши коло на декілька частин, скільки сфер ви обрали. Підпишіть кожен сектор.
  • Далі оцініть кожну сферу за шкалою від 1 до 10-ти. Меншою цифрою відзначте найбільш незадовільні, великими цифрами відзначайте ті сфери, якими ви задоволені. Проаналізуйте отриману картину.

Проводячи аналіз, подумайте, яка сфера максимально впливає на інші? Які необхідно змінити, щоб покращити всю картину? Які результати ви отримаєте після проведення змін?

Позначте інакшим кольором отримані результати. Подивившись картину ще раз, подумайте, що ви можете зробити вже зараз. Нехай це будуть найбільш прості і доступні для виконання кроки. Коли ви готові зробити ці дії?

Даний вид інструменту коучингу ефективний в ті моменти, коли ви не задоволені своїм життям. Кожна людина поєднує в своєму житті багато сфер: робота, батьки, друзі, відпочинок, спорт і т.д. Але не кожен з нас може ефективно розподілити свій час, щоб вистачало на кожен сектор. Або робота забирає час у хобі, або друзі забирають час від спорту, та ін. Завдяки Колесу коучингу ви зможете визначитись з тими секторами вашого життя, які гостро потребують вашої уваги.

Важливо також вміти розставляти пріоритети для багатозадачності. Не зробивши це правильно, ви ризикуєте виконати мінімум та досягнути вкрай незадовільного результату. Детальніше про це будемо говорити завтра, на майстер-класі "Багатовекторність діяльності сучасної людини". Вхід вільний.

Повертаючись до нашого Колеса, треба сказати, що ті, хто виконає цю вправу, зрозуміють, що їх життя цілком задовільне, і для досягнення повної гармонії необхідно зробити всього декілька простих кроків. Наприклад, прийти на безкоштовний майстер-клас.