Творець Twitter і Blogger - Еван Уільямс

19.12.2016

Уільямс порівняв Інтернет із багатьма іншими великими досягненням технологічної революції, такими, як сільське господарство. На його думку, сучасні технології та Інтернет зовсім не утопічні; це лише зручні інструменти для досягнення своїх цілей. 

Уільямс створив декілька успішних Інтернет-компаній, включаючи 'Pyra Labs', відповідальну за відкриття веб-сервісу 'Blogger'; блог-платформу 'Medium' і службу мікроблогів 'Twitter'. У останній він раніше був генеральним директором. Еван Кларк Уільямс народився 31 березня 1972-го у Кларксі, Небраска, США, де зростав на фермі і влітку допомагав підводити воду до полів, де дозрівали сільськогосподарські культури. Він поступив до Університету штату Небраска (University of Nebraska), у якому провчився всього півтора року. Після цього Уільям вирішив кинути навчання, щоб розвивати свою кар’єру програміста. Уільямс змінив декілька робочих місць, так чи інакше пов’язаних з Інтернет-технологіями. Він працював в Кі-Уесті, Флорида (Key Uestt, Florida); в Далласі, Техас (Dallas, Texas); в Остіні, Техас (Austin, TX), і знову повертався до сімейної фермі в Небрасці.

Еван Уільямс завжди відстоював права не-гіків: він дав можливість кожному публікувати пости одним кліком без знання html-кодів на платформі Blogger, разом з Джеком Дорсі і Бізом Стоуном зробив можливим те, що кількість фолловерів мікроблогу в «Твіттері» може зрівнятись з аудиторією справжнього медіа, а на базі Medium створив всі умови, щоб кожен міг стати повноцінним редактором. На його думку, Інтернет став новим інструментом для того, щоб покращити життя людини, де ключовою характеристикою є комфорт, якого можна досягнути двома речами: високою швидкістю і легкістю сприйняття інформації. При цьому Уільямс, на відміну від багатьох інтернет-підприємців, розуміє, що зацикленість на кліках, ретвітах, «лайках» і фоловерах може призвести до негативних наслідків в цілому позитивного феномену, як «технології сільського господарства, доведені до крайнощів, коли оточуюче середовище чи тварини опиняються перед загрозою».