Стів Джобс - 10 правил успіху.

19.12.2016

Стівен Пол Джобс — американський інженер і підприємець, засновник і виконавчий директор корпорації Apple Inc. Його вважають однією із ключових фігур в комп'ютерній індустрії, людиною, яка здебільшого сама визначала розвиток ІТ світу. 

Підбірка декількох найбільш цікавих його висловлень, які допоможуть вам досягнути успіху в житті:

1. Стів Джобс говорив: «Інновація відрізняє лідера від наздоганяючого»
Новим ідеям немає меж. Все залежить від вашої фантазії. Світ постійно змінюється. Настав час почати думати по-новому. Якщо ви не пов’язані зі зростаючою індустрією, подумайте над шляхами, які приносять великий результат, більш приємних клієнтів, більш просту роботу з ними. Якщо ж ви пов’язані зі згасаючою індустрією – швидко кидайте і змінюйте її до того, як втратите роботу. І пам’ятайте, що сповільнення тут не доцільне. Починайте вводити новинки прямо зараз!

2. «Будь еталоном якості. Деякі люди не були в оточенні, де новаторство було головним козирем»
Це не швидкий шлях до успіху. Ви обов’язково повинні зробити досконалість своїм пріоритетом. Використовуйте свої таланти, можливості і вміння, щоб зробити ваш товар кращим і тоді ви перестрибнете конкурентів, додайте чогось особливого, того, що відсутнє у них. Живіть за найбільш високими стандартами, звертайте увагу на деталі, які можуть покращити ситуацію. Мати перевагу нескладно – просто зважтесь прямо зараз запропонувати вашу новаторську ідею — далі ви будете вражені тим, як ця заслуга буде вам допомагати по життю.

3. «Є тільки один спосіб проробити велику роботу – полюбити її. Якщо ви до цього не дійшли, почекайте. Не кидайтесь за справу. Як і з усім іншим, підказати цікаву справу вам допоможе власне серце»
Роби те, що любиш. Шукайте заняття, яке дасть вам відчуття сенсу, цілеспрямованості і задоволення життям. Наявність цілі і прямування до її реалізації дає життю впорядкованість. Це сприяє не тільки покращенню вашого становища, але також дає вам заряд бадьорості і оптимізму. Ви із задоволенням підіймаєтесь зранку із ліжка і чекаєте початку нового тижня? Якщо ви відповіли «ні», то пошукайте нове заняття.

4. «Ви знаєте, що ми споживаємо їжу, яку вирощують інші люди. Ми носимо одяг, який пошили інші люди. Ми говоримо мовами, які були придумані іншими людьми. Ми використовуємо математику, але її також розвивали інші люди … Я думаю, ми всі постійно це говоримо. Це чудовий привід створити щось таке, що могло б бути корисним для всього людства»
Спробуйте зробити зміни спочатку у своєму світі і можливо вам вдасться змінити світ.

5. «Цей вислів із Буддизму: Думка новенького. Чудово мати думку новенького»
Це вид думки, який дозволяє побачити речі такими, які вони є. Думка новенького – практика Дзен в дії. Це думка, яка є невинною в упередженій думці і очікуваному результаті, оцінці і упередженні. Думайте про думку новенького як про думку маленької дитини, яка дивиться на життя із допитливістю, здивуванням і зачаруванням.

6. «Ми думаємо, що в основному ми дивимось телевізор для того, щоб мозок відпочив і ми працюємо за комп'ютером, коли хочемо включити звивини»
Багато наукових досліджень протягом десятиліть наочно підтверджували, що телебачення здійснює пагубний вплив на психіку і поведінку. І більшість тих, хто дивляться телевізор знають про це, але все одно продовжують витрачати велику кількість часу на перегляд ящика. Робіть те, що змушує ваш мозок думати, що розвиває його. Уникайте пасивного проводження часу.

7. «Я єдина людина, яка знає, що таке втратити чверть мільярда доларів за рік. Це дуже добре формує особистість»
Не ототожнюйте словосполучення «робити помилки» і «бути помилкою». Немає такого поняття, як успішна людина, яка ніколи не помилялась — є тільки успішні люди, які помилились, але потім змінили своє життя і плани, базуючись на цих скоєних помилках, Вони вважають помилки уроком, з якого вони виносять цінний досвід. Не допустити помилок, означає нічого не робити.

8. «Я б обміняв усі свої технології на зустріч із Сократом»
За минуле десятиліття на полицях книжкових магазинів всього світу з’явилось багато книг, які демонструють уроки історичних осіб. І Сократ нарівні із Леонардо Да-Вінчі, Миколою Коперником, Чарльзом Дарвіном і Альбертом Ейнштейном є джерелом натхнення для самостійних мислителів. Але Сократ був першим. Цицерон говорив про Сократа, що «він опустив філософію з небес, подарувавши її звичайним людям» Що ж, використовуйте принципи Сократа у власному житті, роботі, навчанні і стосунках — це принесе у ваше буденне життя більше правди, краси і досконалості.

9. «Ми знаходимось тут, щоб зробити внесок в цей світ. Інакше для чого ми тут?»
Чи знаєте ви, що у вас є хороші речі для їх реалізації? І чи знаєте ви, що ці хороші речі були закинуті, поки ви наливали собі ще одну філіжанку кави, і вирішили просто про неї подумати замість того, щоб її реалізувати? Ми всі народжуємось із даром, щоб дати йому життя. Цей дар, ну або ця річ — ваше покликання, ваша ціль. І вам не потрібен дозвіл на рішення цієї цілі. Ані ваш керівник, ні викладач, ні батьки, не можуть вирішити за вас. Тільки знайдіть цю єдину ціль.

10. «Ваш час обмежений, не витрачайте його проживаючи іншим життям. Не потрапляйте на гачок віровчень, які існують в головах інших людей. Не дозволяйте поглядам інших приглушувати свій власний внутрішній голос. І дуже важливо мати мужність чути своє серце і слідувати інтуїції. Вони так чи інакше вже знають, що ви дійсно хочете робити. Все решта — другорядне»


Ви втомились жити чужою мрією? Безсумнівно це ваше життя і ви володієте цілковитим правом проводити його так, як забажаєте, без будь-яких перешкод і бар’єрів зі сторони інших. Дайте собі можливість розвивати свої творчі таланти у вільній від страху і тиску атмосфері. Живіть життям, яке обираєте ви самі і де ви самі є господарем власної долі.