Що таке дані тестування і як ними керувати?

19.12.2016

Кожен тестувальник програмного забезпечення використовує тестове завдання в процесі виконання того чи іншого виду тестування. Це може бути мобільне тестування або веб-перевірка.

Тестові дані можуть бути представлені у вигляді набору фейкових даних, які спеціаліст підготував для перевірки очікуваної поведінки системи, або, щоб навантажити ПЗ.

Незважаючи на переслідувану ціль, варто раціонально управляти тест-даними. Компанія з  тестування не може забезпечити якісне виконання перевірки без належного плану управління тест-даними.

Як керувати тестовими даними?

  • Необхідно використовувати ті тест-дані, які покривають максимальну частину області перевірки.
  • Виконуючи веб-тестування або тестування десктопних додатків, спеціаліст повинен використовувати статистичні дані замість робочих. Якщо в попередніх тест-кейсах застосовувались статистичні дані, то експерт вже буде знати очікуваний результат і зможе обійти проблеми, пов’язані з конфіденційністю.
  • У випадку, якщо тестувальник використовує одинакові дані для різних кейсів, важливо пам’ятати, що дані могли бути дещо змінені для проходження попередніх тест-кейсів. Тому необхідно уточнювати порядок виконання тест-кейсів, щоб переконатись, що дані не підпадали жодному впливу.
  • Слід скидати дані після кожного релізу.
  • Якщо в тестувальника є можливість не вводити фактичні дані, то йому необхідно бути дуже акуратним під час збору таких даних і їх опису. Це значно спростить завдання команді, яка в подальшому буде тестувати продукт.

Може здатись, що управління тестовими даними не є суттєвим процесом. Але ефективне тестування ПЗ  без добре організованих і описаних тест-даних провести майже неможливо. Все залежить від самого тестувальника, який шлях він обере: простий і зрозумілий чи складний і заплутаний.