Майндфулнес – нове модне слово, чи сучасна необхідність здорової людини?

19.12.2016

Майндфулнес - усвідомлена діяльність. Як це? З’ясуємо на прикладах

“Майндфулнес” (усвідомленість) – це древня буддистська практика, яка є дуже актуальною для сучасного життя. “Майндфулнес” – дуже проста концепція, яка означає концентрацію уваги особливим чином: цілеспрямовано в теперішній час, без оцінок. Це підвищує усвідомленість, ясність і прийняття сьогоднішнього моменту нашої реальності.

1) Коли ви миєте посуд, як правило, ви думаєте про те, що потрібно зробити чи, що робили раніше, хвилюєтесь про події, які будуть чи переживаєте про те, що вже сталось. Чи не так? Але таке просте, рутинне заняття, як миття посуду може перетворитись на вправу «майндфулнес». Ви можете відчути температуру води на своїй шкірі, відчувати текстуру губки, гладкість тарілок. Просто помічайте те, на що ви, як правило, не звертаєте увагу.

2) Усвідомлена прогулянка дарує нове задоволення. Всі ми ходимо протягом дня, хтось більше, хтось менше. Ми можемо практикувати вправу «майндфулнес», навіть, якщо ми гуляємо всього декілька хвилин. Замість того, щоб перебувати у «власних думках», подивіться навколо, відчуйте та почуйте оточення. Які виникають відчуття від руху ніг, рук, голови і тіла, коли ви крокуєте?. Зверніть увагу на дихання. Сторонні думки будуть постійно втручатись у процес «майндфулнесу», але, вчасно помітивши їх, ви зможете контролювати процес.

При частій практиці, звичка перебувати «тут-і-тепер» буде все більш приємною. Адже єдиною ціллю «майндфулнес» є постійне переключення уваги на діяльність, усвідомлену діяльність. Бажаєте потренувати відчуття «майндфулнесу» більше, та навчитись його контролювати? Тоді запрошуємо на 3-годинний практикум «Майндфулнес: контакт з почуттями», який відбудеться у понеділок, 17 жовтня. Деталі і програма тут.