Марк Кубан - успіх - це гра.

05.05.2016

Ще з дитинства Марк мріяв про підприємницьку діяльність. У віці 12-ти років він займався продажем мішків для сміття, і, як зізнається сам Кубан, робив він це доволі непогано. Ще тоді він зрозумів: лідерство в чомусь завжди повинне бути підкріплене перевагами. І взагалі, потрібно створювати свої правила і норми, а не підкорюватись чужим.

Пройшов час, і Марк Кубан, який заснував компанію Broadcast.com, створює правила і отримує результат. Створена ним корпорація займається постачанням завантаженої інформації. Ідея, реалізована таким чином, народилась в Кубана і його друга Вагнера, коли обидва ще вчились в університеті. Одного разу друзі задумались над тим, що непоганою ідеєю була б організація баскетбольних трансляцій в Інтернеті, оскільки радіостанції транслюють тільки місцеві матчі. В результаті бесіди з’явилась фірма (першою назвою була - AudioNet). Сам Кубан порівнював свою ідею про використання Інтернету із поєднанням роботи супутників для діяльності новинних служб. І дійсно, сучасний користувач всесвітньої мережі отримує у своє розпорядження більше чотирьохсот телеканалів і радіостанцій.

Марк стверджує, що збільшення його фінансових можливостей і впевнений розвиток компанії ніяк не відображається на його світосприйнятті. "Один мій приятель правильно відзначив, що багатство – це коли у людини грошей більше, ніж вона спроможна  витратити. Приблизно так і намагаюсь я оцінювати події, які трапляються зі мною» – говорить Кубан. Він розвинув благодійну діяльність: неодноразово перераховував гроші своєму рідному університету, дарує дітям спеціально викуплені квитки на баскетбол.

Кубан часто говорить, що робота для нього – це як дружина (напевне, це єдиний сучасний підприємець  з такою життєвою філософією). І не намагається зупинити себе на досягнутому, застосовуючи спортивний підхід до справи: скільки б не було гучних перемог, не можна розслаблятись і заспокоювати себе. Варто удосконалювати гру і перемагати у кожному матчі. Адже противник завжди поряд, він не дрімає і кожної секунди може забрати м’яча.