Кевін Поулсен - від хакера до журналіста

19.12.2016

Кевін Лі Поулсен (у віртуальному світі більш відомий як Dark Dante) народився в 1965 році в Каліфорнії. Вдень він працював у компанії SRI International, а ночами займався хакінгом. Визнання він отримав за злам телефонної мережі радіостанції Лос-Анджелесу KIIS-FM, завдяки чому став володарем новенького Porsche 944 S2 і інших призів. Правоохоронці іменували його "Ганнібал Лектер комп’ютерної злочинності". Влада почала переслідувати Поулсена після того, як він зламав базу даних федерального слідчого відомства. Вже знаходячись "в бігах", він підлив масла у вогонь і збільшив незадоволеність ФБР, зламавши комп’ютери, на яких знаходилась інформація, пов’язана  із прослуховуванням телефонних розмов.

Поулсен спеціалізувався на зламах телефонних станцій. Під час найвідомішої атаки на радіостанцію KIIS-FM він отримав контроль над всіма телефонними лініями станції, адже саме сто другий дзвінок на радіостанцію забезпечив тому хто дзвонив новенький Порш. В другій справі він умудрився активувати всі старі телефони, пов’язані із ескорт-послугами, які згадувались в телефонному довіднику Yellow Pages, і створив нове віртуальне ескорт-агентство. ФБР почало полювання за Поулсеном, Кевін сховався. Коли його фото було показано на всю країну по каналу NBC в програмі "Нерозгадані таємниці", всі телефони контактної лінії 1-800 перестали працювати. Тим не менш, в 1991 році він був арештований у одному із супермаркетів і засуджений до 51 місяця тюрми і виплати 56 тисяч доларів. В зеніті кримінальної слави він став героєм книги "Охоронець: Дивовижна історія життя і злочинів серійного хакера Кевіна Поулсена". Хоча, за зізнаннями Кевіна після прочитання книги, вона йому не сподобалась.

Після відбуття покарання Поулсен працював журналістом. Сьогодні він старший редактор у виданні Wired News. Він навіть розробив систему ідентифікації сексуальних маніяків по інформації із їхніх профілів в MySpace, завдяки якій один із 744 відібраних по цій системі "кандидатів" був арештований.