7 вічних порад, які допоможуть тобі припинити прокрастинувати!

16.12.2016

Одна із найбільш поширених проблем сучасності – це прокрастинація або відкладання справ «на потім» без точного зазначення, коли це «потім» наступить. Ми всі знаємо, що ми хочемо зробити і що нам треба зробити. В результаті, ми витрачаємо час на більш «легку», часто неважливу справу. Чи, навіть гірше, ховаємось від важливих справ в Інтернеті, «серфінгуючи» блогами чи слухаючи музику.

Немає нічого поганого в тому, щоб час від часу «тікати від дійсності». Але якщо ти піддаєшся прокрастинації занадто, то не зможеш зробити найважливіші справи. А ще, відкладаючи справи на потім, ти автоматично заганяєш себе у «негативну спіраль», коли твоя самооцінка падає до нульової позначки і ти проводиш свої дні у невизначеному чи різко негативному стані.

Так що ж можна зробити, щоб припинити відкладати справи?

7 вічних порад, які допоможуть тобі припинити прокрастинувати і почати жити більш повним життям!

1. Досить обдумувати. Почни діяти

Небагато планування, звісно, може допомогти тобі досягти того, чого ти хочеш. Але багаточисельні роздуми і планування, як правило, мають протилежний ефект. Ти думаєш і думаєш, і ще раз все добре обдумуєш…

І всі зусилля лише заради того, щоб кристалізувати «ідеальний план». В цьому плані немає місця помилкам, невдачам, відмовам, перепонам. І, як ти розумієш, такого плану не існує. Але поки ти працюєш над таким планом, ти можеш виправдати свою бездіяльність.

2. «Не роби з мухи слона!»

Коли ти постійно щось відкладаєш, то вирощуєш у своїй голові жахливого монстра. Все більше думок випливає саме про те, що ти зациклюєшся на цьому. І, оскільки ти намагаєшся від цього віддалитись, скоріш за все думаєш про це у негативному значенні. Це перетворює дрібницю в Годзилу – жахливого монстра, який погрожує зруйнувати твоє життя. Так що сплануй свої дії і ДІЙ!

Завдання, які трапляються часто не вимагають постійного планування, тому що ти вже знаєш, в якому порядку їх виконувати. Не зважай на думки і відчуття, які ти переживаєш під час виконання роботи, просто роби її.

Відчуття мінливі наче погода. Не варто їм підкорятись (вони ж не залізні ланцюги). Роби те, що вважаєш за потрібне.

3. Зроби перший крок

"Ти не повинен бачити всю драбину, просто зроби перший крок"

Мартін Лютер Кінг, молодший.

Коли ти заглядаєш надто далеко, будь-яке завдання чи проект здаються неможливими. В результаті ти перестаєш намагатись виконати свою роботу і переходиш на «серфінг» у Інтернеті. Це одна із причин, чому добре планувати майбутнє, але вміти переміщувати фокус уваги на сьогодні, теперішній час.

Тоді ти просто концентруєшся на тому, щоб зробити перший крок сьогодні. Це все на чому має фокусуватись твоя увага, і ні на чому іншому. Зробивши перший крок, ти переключаєш свій емоційний стан із позначки – «інертне» на «Ух ти, я роблю це, супер!».

Ти утворюєш для себе стан, в якому ти робишся більш впевненим, позитивним і відкритим. У стані, в якому можливо, тобі далеко до захопленого ентузіазму з приводу виконання наступного кроку, але ти, по крайній мірі, його приймаєш, а не відкладаєш до кращих часів. Так що без особливих проблем зробиш необхідний наступний крок. І наступний…

4. Починай день із найскладнішого завдання

Можливо, тобі треба зробити телефонний дзвінок, від якого відчуваєш дискомфорт. Або ти знаєш, що не розібрався із вчорашньою поштою, а сьогодні на тебе чекає чергова порція листів. А може, тобі треба доробити п’ять сторінок статті для публікації.

Що б це не було, - виріши завдання, подивись на нього уважно і зроби якомога швидше. Якщо ти будеш починати день таким чином, будеш відчувати полегшення і гордість за себе. Решта частини дня – весь перелік справ – буде проходити легше і веселіше. Дивовижно, яке велике значення має така проста дія.

5. Просто прийми рішення. Будь-яке рішення

Ми погано себе почуваємо, коли сидимо склавши руки і нічого не робимо, тому що це не властиво людині. Природно – приймати рішення і діяти.

Якщо ти хочеш щось зробити, але не можеш вирішити – це типова прокрастинація. А відсутність збігу у бажаннях та діях викликає внутрішній конфлікт. Таким чином, ти суперечиш сам собі. Те, що ти робиш, відправляє зворотний сигнал про те, хто ти.

Звичайно, повтор афірмацій, в яких ти переконуєш себе, що ти впевнена в собі людина, може допомогти тобі. Але коли постійно дієш рішуче – це те, що дійсно швидко піднімає твою самооцінку і створює впевнений образ, який демонструєш усім.

Коли ти відкладаєш справи, то навпаки, знижуєш самооцінку і посилаєш сигнали нерішучої людини.

6. Подивись страху у вічі.

"Прокрастинація – це страх успіху. Люди відкладають справи, тому що бояться успіху, який, як вони вже знають, наслідує їх, як тільки вони продовжать рухатись вперед. Оскільки успіх – тяжка ніша, яка тягне за собою відповідальність, то набагато простіше відкладати свої важливі справи і жити за принципом «Колись я буду…»

Деніс Війтлі

Легкий вибір дає відчуття комфорту, може супроводжуватись певний рівнем успіху. Але і муки жалю за речами, які ти не зробив і приховані відчуття невиконаних справ також будуть виникати.

7. Доведи справу до кінця

Коли ти не робиш першого кроку до досягнення бажаного, це може стати причиною твого поганого самопочуття. Так само і недоведена до кінця справа може призвести до поганого самопочуття. Ти можеш відчувати втому і стрес, іноді, навіть, не розуміючи, чому. Ніби хтось забрав у тебе енергію.

Якщо таке стається, пробіжись по завданнях, в яких ти зараз береш участь. Чи є в них справи, які ти б хотів закінчити, але поки що тобі не вдалось? Спробуй закрити ці хвости, якомога швидше і ти неодмінно будеш почувати себе краще. Тільки будь обережним. Не варто думати, що закінчити потрібно усе розпочате. Якщо книга тобі не подобається – читай щось інше!

Використати ту ж причину, щоб кинути те, що видається складним чи незнайомим – не найкраща ідея. Але, в принципі, немає жодного закону, який би говорив про примусовість завершених справ!