15 методів позбутись негативних думок

19.12.2016

Обери той метод, який тобі здається найбільш ефективним і дій:

 1. Промовч і зроби паузу. Це дасть тобі можливість трішки заспокоїтись і вибрати розумну тактику вирішення конфлікту. А іноді з часом те, що нас дратує, забувається само собою.
 2. Почекай і подивись, що буде далі. В конфліктних ситуаціях дуже часто хочеться відстояти свою думку і чинити опір тому, хто образив. Саме тому ми так сильно бентежимось про те, що казати і як чинити у подібних ситуаціях.
 3. Не грай в гру «Хто винен?». Досліджувати події, які стались у минулому і намагатись вирішити, хто винен (навіть, якщо ти звинувачуєш себе) – це непродуктивно. Погані речі чи непорозуміння часто кояться, як результат цілої серії подій. Це ефект доміно. У кінцевому результаті неможливо звинувачувати тільки одну людину. Спочатку стається одне, потім інше, потім ще інше.
 4. Не підпадай під настрій іншої людини.
 5. Почни із найголовнішого. Вчитель медитації Норман Фішер стверджує, що б з нами не відбувалось, найголовнішою проблемою завжди є злість. Вона створює хмару емоцій, яка заважає врівноважено і переконливо відповісти. В конфліктних ситуаціях найбільша проблема – це злість. Працюй над собою – медитуй, зроби гімнастику, піди на прогулянку. Говори якомога менше і дай собі час на заспокоєння. Роби все що завгодно – але перш ніж з’ясовувати щось із кимось, виріши всі проблеми у собі.
 6. Злість коробить твій розум. Неможливо чітко думати і шукати креативний і вдумливий підхід до вирішення тяжкої ситуації, якщо ти злишся.
 7. Не намагайся зрозуміти дії іншої людини. Запитай у себе: якщо б інша людина намагалась зрозуміти, про що ти думаєш, чи чому ти так робиш, наскільки близько було б її здогадки? Ніхто, окрім тебе, не знає, що відбувається в твоїй голові. Тоді для чого намагатись зрозуміти, про що думає твій співбесідник? Скоріш за все, ти будеш не правий, а це означає, що ти просто дарма витрачаєш час.
 8. Твої думки – це не факти. Іншими словами, не вір всьому, про що ти думаєш. Наше тіло гостро переживає наші емоції – страх, напруження, тривогу чи стрес. Ми переживаємо емоції на фізичному рівні і часто сприймаємо свої відчуття, як підтвердження того, що наші думки – це факт.
 9. Як я можу використати ситуацію для особистого зростання? Вчитель медитації і психолог Тара Бреч стверджує, що зациклюватись на злості, ображаючись на чиїсь слова чи дії, засуджуючи співбесідника, ми поповнюємо свій особистий запас страждань. Ситуація + наша реакція = страждання. З’ясовуючи, чому ті чи інші слова викликали в нас емоції образи – чудовий спосіб відкрити в собі щось нове. Ситуація + роздуми + мисленнєва присутність «тут і зараз» = внутрішній ріст. Зосередься на своєму внутрішньому розвитку.
 10. Ніколи не дозволяй іншим збивати тебе спантелику. Навіть самому собі.
 11. Те, що було, вже пройшло. Згадуючи про минуле, ми часто намагаємось зрозуміти, що можна було зробити по-інакшому, щоб попередити сварку і її неприємні наслідки. Але те, що сталось вчора, настільки ж у минулому, як і те, що сталось тисячу років тому, ще з часів майя. Ми не можемо змінити те, що було тоді і не можемо змінити те, що сталось тиждень тому.
 12. Навчись пробачати. Заради власного блага. Ми дуже вірні своїм смуткам і думкам про все погане, що з нами було. Так, це було. Але невже це єдине, що формує тебе як особистість? Ми пробачаємо інших не тільки заради нас самих. Ми пробачаємо, щоб звільнитись від своїх особистісних страждань, припинити триматись за минуле і жити далі.
 13. Перенеси себе у інший простір. Вчитель самоусвідомлення і психолог Тріш Магіяри радить використовувати візуалізацію. Дослідження показують, що цей метод ефективно допомагає позбутись від негативних думок, які розпалюють нашу свідомість.
 14. Відповідай тому, хто тебе образив добром. Ось, що цілителька Ванда Лассетер-Лунді радить робити в ситуаціях, коли думки про людину, що образила тебе зводять з розуму: “Уяви, як ти направляєш в сторону цієї людини красиву кулю білого світла. Помісти її всередину цієї кулі. Оточуй її променями і підтримуй навколо неї світло, поки твій гнів не випарується ”.
 15. Зроби півторахвилинну перерву. Щоб звільнити розум, потрібно розірвати хід своїх думок. Нейропсихіатр Ден Сігал стверджує, що «за 90 секунд емоція підійметься і впаде, як хвиля біля берегу». Тобі потрібно всього 90 секунд, щоб вийти із будь-якого стану. Дай собі 90 секунд – вдихни і видихни 15 разів – щоб не думати про людину чи ситуацію, яка тебе розчаровує. Це допоможе розірвати міцне коло – і разом з ним владу, яку тримають над тобою твої негативні думки.